Rok szkolny 2011 / 2012

29. czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. W uroczystości liczny udział wzięli goście honorowi oraz rodzice. W czasie zakończenia został przedstawiony nowy Poczet Sztandarowy, który przejął sztandar od dotychczasowego Pocztu.


Wykaz podręczników obowiązujących w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach w roku szkolnym 2012 / 2013.   
- wersja Microsoft Word  (klasa I      klasa II     klasa III)


W dniach 30. - 31. maja odbył się II Ogólnopolski Festiwal Profilaktyczny
dla uczniów gimnazjów.

Przedstawiamy relację fotograficzną z imprez, które odbyły się w ramach Festiwalu:

- uroczyste otwarcie festiwalu, prezentacje słowno-muzyczne, rozstrzygnięcie konkursów:  wiedzy,  literackiego, filmowego, fotograficznego, plastycznego, prezentacji słowno – muzycznych, poczęstunek;

- warsztaty profilaktyczne, plastyczne, taneczne i in.;

- zajęcia rekreacyjno-sportowe

plakat


W dniach 3. - 10. maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do miejscowości Čačak w Serbii. Wycieczka odbyła się na zaproszenie Dyrektora Szkoły Medycznej. Przedstawiamy sprawozdanie fotograficzne z tej wycieczki.

                                                           
Galeria zdjęć
                                                 Galerija slika


W dniach 16-21 kwietnia 2012r. 15-osobowa grupa młodzieży z naszego gimnazjum wyjechała na zaproszenie szkoły partnerskiej z Ückeritz (Niemcy) do Berlina, w ramach projektu polsko-niemieckiego: „Śladami historii w przyjazną przyszłość Europy”      (więcej informacji) .

 Przedstawiamy sprawozdanie fotograficzne z tej wycieczki:

Brama brandenburska i mur Checkpoint Charli Reichstag

Widok z wieży tv

Uczniowie Inne atrakcje

 

 


 

28. kwietnia odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe w Wapnicy. Przedstawiamy relację fotograficzną z pobytu oraz startów naszych uczniów i nauczycieli w tych zawodach.


W dniu 27. kwietnia odbył się apel poświęcony uczczeniu Święta Konstytucji. Reżyserem krótkiego przedstawienia była P. Alina Poskart.


W dniach 24 - 26 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny w nowej formule. Każdego dnia odbyły się dwie części egzaminu.
Do udziału w egzaminie przystąpiło 56 uczniów. Jedna osoba nie przystąpiła do egzaminu.

24 kwietnia (wtorek) odbył się egzamin z przedmiotów humanistycznych: najpierw historia i WOS, po przerwie j. polski.
25 kwietnia   (środa)   odbył się egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: najpierw biologia, geografia, fizyka i chemia, po przerwie matematyka.
26 kwietnia (czwartek) odbył się egzamin z języków obcych: najpierw poziom podstawowy, po przerwie poziom rozszerzony.


28. kwietnia odbędą się Wiosenne Biegi Przełajowe "Wapnica 2012"


14. marca br. o godz. 1700 w MDK odbył się "Koncert Wiosenny". Bohaterami występu byli uczniowie klas trzecich, którzy na scenie prezentowali swoje umiejętności. Koncert urozmaicony był tańcami i wierszami Jonasza Kofty, piosenkami m in. Maryli Rodowicz, Anny Jantar czy Marka Grechuty. Przedstawione utwory okazały się ponadczasowe i połączyły we wspólnej zabawie rodziców i ich dzieci. Koncert przygotowały p. I. Sołtysiak i p. A. Podhorodecka - Nurkowska. Urozmaiceniem był dodatkowy występ kabaretu pod patronatem p. A. Poskart. Po zakończeniu prezentacji głos oddano p. Dyrektor Tamarze Starachowskiej, która przekazała informacje rodzicom. Następnie odbyły się zebrania z wychowawcami.


8. marca (czwartek) grupa uczniów wykonała przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Reżyserem tego przedstawienia była P. Alina Poskart.


W piątek (3 lutego) odbył się apel poświęcony podsumowaniu pracy w I semestrze. Pani Dyrektor omówiła wyniki nauczania. Wyróżniającym się uczniom w nauce i w sporcie wręczyła dyplomy. Szczególnie serdecznie wyróżniła Annę Kolesińską, uczennicę, która oprócz bardzo dobrych wyników w nauce weźmie udział w dwóch finałach wojewódzkich z konkursów przedmiotowych.   


Dnia 02.02.2012 r. (czwartek) odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury
spotkanie rodziców z P. Dyrektor i nauczycielami z Gimnazjum

W trakcie spotkania:
-  odbył się występ Wyrobu Kabaretopodobnego p. Doroty Sielewicz  - przedstawienie "Drzwi otwarte szkoły";
-  P. dyrektor podsumowała pracę szkoły w I semestrze r. szk.2011/2012;
-  P Karolina Flacht przedstawiła informację o programie FreD;
-  na zakończenie rodzice spotkali się z wychowawcami.


Nowy plan lekcji jest już na naszej stronie, obowiązuje od 31. stycznia.


W środę 11 stycznia w naszym Gimnazjum odbył się pokaz ratownictwa medycznego zorganizowany przez p. Mateusza Bobka. W czasie trwania warsztatów ratownicy pokazali jak prawidłowo przeprowadzić akcję ratunkową u osób dorosłych jak i niemowląt. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.


W dniach od 16 stycznia do 27 stycznia 2012 r. zorganizowane zostały FERIE ZIMOWE W GMINIE MIĘDZYZDROJE.  Organizatorami byli: Burmistrz Międzyzdrojów, Międzynarodowy Dom Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 Przedszkole Miejskie, Dom Wczasów Dziecięcych.


22 grudnia zorganizowany został w sali gimnastycznej  Poranek bożonarodzeniowy. W ramach tej pięknej imprezy uczniowie śpiewali kolędy oraz zaprezentowali bardzo ciekawe świąteczne skecze. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne. Później odbyły się klasowe spotkania wigilijne.


13. grudnia 1981 r.   -   13. grudnia 2011 r.

XXX rocznica wprowadzenia stanu wojennego


W dniach 2.12 i 5.12.2012 odbyła się świąteczna wystawa prac uczniów naszego Gimnazjum i członków Świetlicy Środowiskowej "Iskierka".


Z okazji Święta Niepodległości w dniu 10. listopada odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny poświęcony pokazaniu losów Polaków do dnia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszego Gimnazjum odpowiedzieli na apel Prezydenta i przygotowali piękne kotyliony. Na zakończenie apelu odbył się konkurs na najpiękniejszy kotylion.


Uwaga uczniowie! Od 21 listopada do odwołania obowiązuje nowy plan lekcji.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13. października uczniowie klas II wystąpili z bardzo ciekawym i śmiesznym przedstawieniem.


Uwaga rodzice i uczniowie! 

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach informuje, że  po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców
zaplanowane zostały w roku szkolnym 2011/2012 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych:

  

· 31 października 2011 r.        · 24, 25, 26 kwietnia 2012 r. (egzamin gimnazjalny)

· 30 kwietnia 2012 r.    · 2 maja 2012 r.    · 4 maja 2012 r.     · 8 czerwca 2012 r.


24 września 2010 r., na terenach przyległych do naszego Gimnazjum, odbyły się XIV Jesienne Biegi Przełajowe.
W imprezie wzięło udział 301 biegaczy.
Przedstawiamy relację fotograficzną komunikat z XIV Jesiennych Biegów Przełajowych.

Zobacz również relację na iKamień.pl


Dostępny jest już plan lekcji na I półrocze!


Rok szkolny 2011 / 2012 rozpoczął się - tak stwierdziła Pani Dyrektor na zakończenie uroczystości, która odbyła się 1 września w naszym Gimnazjum.


W dniach  w naszej szkole gościła delegacja Szkoły Medycznej i władz serbskiego miasta Čačak. Goście wzięli udział w podpisaniu umowy o współpracy miast: Čačak i Międzyzdroje oraz Szkoły Medycznej w Čačak z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.     (więcej informacji)

Od 25.08 - 29.08 u našoj školi bili su gradonačelnik grada Čačka, predsednik Skupštine i Medicinska Škola iz  Čačka - omladina i profesori. Gosti prisustvovali podpisivanju sporazuma o saradnji između opština Čačak i Miedzyzdroje i Medicinska Škola iz Čačka i Gimnazije iz Miedzyzdroje.

                                                           
Galeria zdjęć
                                                 Galerija slika


Uwaga uczniowie i rodzice! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach odbędzie się 1 września o godz. 1000 na boisku szkolnym.

Listy uczniów klas I
- wersja Microsoft Word
  (kl. I a     kl. I b        kl. I c)
 

Wykaz podręczników obowiązujących w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach w roku szkolnym 2011 / 2012.   
- wersja Microsoft Word  (klasa I      klasa II     klasa III)


Rok szkolny 2010 / 2011

22. czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego. W uroczystości liczny udział wzięli goście honorowi oraz rodzice. Po raz pierwszy w historii gimnazjum uczennica klasy 3b (Agnieszka Muth) osiągnęła średnią ocen 6,00.

Uczniowie wyróżnieni w roku szkolnym 2010 / 2011


16. czerwca na boisku przyszkolnym odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową i motorowerową. W egzaminie udział wzięło około 30 uczniów z Gimnazjum nr 1 i ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Wszyscy zdali egzamin praktyczny.


8 czerwca 2011

Der Tag.de/ Der Tag.pl 

Dzień Języka Niemieckiego w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II 

Projekt dofinansowany w ramach 20-lecia PNWM

W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest wizyta naszych kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły w Ückeritz oraz wspólna zabawa i nauka poprzez:
                ·       
międzyklasowy konkurs wiedzy o Niemczech „Tour de Land”;
                ·       
zabawy integracyjne na boisku szkolnym (malowanie wielkich map Polski i Niemiec);
                ·       
quiz „Trzy zmysły” o miastach polskich i niemieckich (zmysł dotyku – przedmioty, słuchu – muzyka, wzroku – zdjęcia);
                ·       
tańce integracyjne oraz mecz piłki nożnej.
                ·        na zakończenie goście zjedli obiad i nastąpiło podsumowanie.

Organizacji szkolnego dnia   Der Tag.de / Der Tag.pl patronuje jednostka centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Szczecinie.


3 czerwca - 2 dzień Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego. Na szkolnych terenach sportowych odbyły się zawody sportowe pod nazwą „Sport na wesoło”. W ramach tych zawodów odbyło się między innymi": zawody „strong men”, rzuty do celu, picie wody na czas, dmuchanie balonów i inne różne wesołe konkurencje!

2 czerwca - 1 dzień Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego. W jego ramach odbyły się:
                                    - konkurs wiedzy;
                                    - warsztaty terapeutyczne, tańców integracyjnych, gry na perkusji.

W gali finałowej, która odbyła się w Międzynarodowym Domu Kultury, udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie z Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Świnoujścia, Ładzina i Międzyzdrojów. Przedstawiciel Kuratorium Oświaty przeczytał list od I W-ce Kuratora Oświaty. W ramach gali odbyło się:
                                    - przedstawienie grupy "Wyrób kabaretopodobny" w przedstawieniu terapeutycznym "Jazda po bandzie";
                                    - przedstawienia konkursowe (prezentacje słowno – muzyczne) zgłoszonych szkół;
                                    - rozstrzygnięcia konkursów (wiedzy, literackiego, fotograficznego, plastycznego, filmowego)
                                    - wręczenie nagród;
                                    - poczęstunek zdrowej żywności.

Na zakończenie 1-go dnia uczniowie obejrzeli w kinie EVA film „Skazany na bluesa” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Relacje fotograficzne z 1-go dnia festiwalu zostaną zaprezentowane w najbliższych dniach.


1 czerwca w międzyzdrojskim amfiteatrze odbyły się uroczystości Dnia Dziecka. W jego ramach nasi uczniowie wzięli udział w prezentacjach konkursowych na najlepszą prezentację słowno – muzyczną. Konkurencja była bardzo mocna. Startowały między innymi grupy z Wronek i Świnoujścia. A zwyciężyło przedstawienie naszych uczniów z klasy IIIc. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Szczecina (relacja fotograficzna wkrótce).


W ramach Europejskiego Tygodnia sportu dla wszystkich  oraz XVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin - Międzyzdroje 2011 odbyły się:
                                                   - 30 maja (poniedziałek) zajęcia rekreacyjne (fittness) dla młodzieży gimnazjalnej;
                                                   - 31 maja (wtorek) tańce integracyjne na wolnym powietrzu na boisku szkolnym.


Uwaga! Przedstawiamy szczegółowy program I Ogólnopolskiego Festiwalu Profilaktycznego


Z okazji  91 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, 5 rocznicy nadania imienia naszemu gimnazjum 18-go maja odbyła się szkolna uroczystość Dnia Patrona. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Burmistrz Międzyzdrojów, Przewodniczący Rady Miejskiej, księża z Międzyzdrojów i Lubina.


W dniach 12-13 maja 2011 roku Wyrób Kabaretopodobny uczestniczył w Młodzieżowym Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych "Prawa i problemy dziecka widziane oczami młodych" w Warszawie. Opiekunami grupy byli pani Dorota Sielewicz (twórca, reżyser, scenarzystka) oraz pani Danuta Jakubiak. Kabaret wystąpił z przedstawieniem "Jazda po bandzie". Do szkoły uczniowie przywieźli oprócz wrażeń i doświadczenia statuetkę, na której widnieją trzy bardzo ważne oraz zaangażowane w młodych ludzi instytucje: Rzecznik Praw Dziecka, PARPA, czyli Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Dom Kultury Warszawa Włochy.

Skład Grupy: Sandra Karpińska, Alicja Dubako, Jolanta Kantyńska, Aleksandra Baryga, Sandra Czyż, Olga Bagrowska, Anna Kolesińska, Dariusz Kozłowski i Patryk Rychter.


7. maja odbyły się, na terenach przyległych do Szk. Podst. nr 2 w Wapnicy, Wiosenne Biegi Przełajowe "Wapnica 2011". Nasi uczniowie wzięli udział w tych biegach.

Na XV Wiosenne biegi w Wapnicy, podziwiając wiosnę i sprawdzając kondycję, wybrali się niebieskim szlakiem z Międzyzdrojów: Sebastian Zięcina z klasy Ic i Adrian Hagaj z klasy IIIb z dyrektorką (panią Tamarą) i pedagogiem (panią Elżbietą). Piękna, delikatna jeszcze zieleń liści, wspaniała pogoda i widoczność dodały dzisiejszemu dniu zachwytu, sił i wesołych wspomnień, a przede wszystkim Adrian i Sebastian pokonali jeszcze po 1000 metrów wapnickich przełajów!


W dniu 29. kwietnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się w przedstawienie: "Piękny, normalny człowiek". W przedstawieniu, które  zorganizowano z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, udział wzięli uczniowie Gimnazjum.


W dniu 16.04.2011 r. w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbył się II Międzynarodowy Turniej w Zapasach w stylu wolnym  o Puchar Burmistrza Miasta Międzyzdroje  (więcej informacji).


14 kwietnia (czwartek) odbył się egzamin gimnazjalny, część z języka angielskiego. Do udziału w egzaminie przystąpiło 71 uczniów. Jedna osoba nie przystąpiła do egzaminu.

13 kwietnia (środa) odbył się egzamin gimnazjalny, część matematyczno - przyrodnicza. Do udziału w egzaminie przystąpiło 68 uczniów. Agnieszka Muth, Wiktoria Wardziukiewicz oraz Weronika Chwałko są zwolnione z tej części, ponieważ zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii i otrzymały maksymalną ilość (50) punktów. Jedna osoba nie przystąpiła do egzaminu.

12 kwietnia (wtorek) odbył się egzamin gimnazjalny, część humanistyczna. Do udziału w egzaminie przystąpiło 70 uczniów. Agnieszka Muth jest zwolniona z tej części, ponieważ została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii i otrzymała maksymalną ilość (50) punktów. Jedna osoba nie przystąpiła do egzaminu.


8 kwietnia przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość uczczenia pamięci ofiar katyńskich oraz osób, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.  W ramach tej uroczystości głos zabrał Burmistrz Międzyzdrojów, Pan Leszek Dorosz. Część religijną poprowadził ksiądz Mariusz Ogórski.  Uroczystość zakończyła się składaniem wiązanek i kwiatów.


Uwaga uczniowie i nauczyciele! W dniach 2 - 3 czerwca w naszym Gimnazjum odbędzie się I Ogólnopolski Festiwal Profilaktyczny pod hasłem "uchronić siebie". Przedstawiamy regulamin tego festiwalu (wersja MS Word).


W dniach 23 - 25 marca odbyły się w Międzyzdrojach rekolekcje szkolne. W ich ramach uczniowie mieli zajęcia w kościele oraz w Międzynarodowym Domu Kultury.


Dnia 22.03.2011 w świetlicy szkolnej naszego Gimnazjum odbyło się spotkanie z żołnierzami  jednostki saperskiej marynarki wojennej  RP z  Dziwnowa pod hasłem "nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne". Uczniowie naszej szkoły wysłuchali  krótkiego wykładu połączonego z prezentacją  multimedialną oraz pokazem sprzętu saperskiego. Wykład dotyczył takich zagadnień jak: rodzaje niewypałów i niewybuchów, zabezpieczenia terenu w razie znalezienia  niewypałów tj. alarmowanie odpowiednich służb, czynności patrolu saperskiego w razie przybycia na miejsce znalezienia niewybuchów, transport materiałów wybuchowych na miejsce zniszczenia. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z całą procedurą postępowania z niewypałami od momentu zgłoszenia  na policję aż do zniszczenia w/w materiałów, a także zapoznali się z ekwipunkiem saperskim ( kombinezon, chełm oraz kamizelki kuloodporne oraz sprzęt radiowy).  Na zakończenie dowódca patrolu saperskiego odpowiadał na pytania uczniów.


10.03.2011 r. w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie: Michał Kowalewski z klasy Ib;
                                                                                    Piotr Maciejewski    z klasy IIIc;
                                                                                    Michał Borkowicz    z klasy IIIc

Serdeczne gratulacje i powodzenia na dalszym etapie turnieju!


Z wielką radością informujemy, że nasze trzy uczennice Agnieszka Muth, Wiktoria Wardziukiewicz oraz Weronika Chwałko sa laureatkami wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

 Agnieszka uzyskała piąty wynik w województwie z historii, natomiast Wiktoria i Weronika czwarty wynik w konkursie biologicznym!

 Wielkie uznanie dla wiedzy, mądrości, umiejętności i chęci do nauki dziewcząt od całej rady pedagogicznej! 

Gratulacje dla nauczycieli uczących: pani Doroty Sielewicz (historia) i pani Danuty Flotyńskiej ( biologia).

Gratulacje dla rodziców za wsparcie i motywację!

Wiktoria i Weronika są zwolnione z części matematyczno - przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego (mają po 50 punktów) natomiast Agnieszka, będąc ubiegłoroczną laureatką konkursu biologicznego, jest zwolniona z dwóch części egzaminu gimnazjalnego: humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej!


Z powodu dewastacji toalet od dnia 28 stycznia 2011r. do odwołania, uczniowie Gimnazjum w czasie przerw będą pełnić dyżury w toaletach szkolnych. Przedstawiamy regulamin dyżurów uczniów w toaletach.


Na naszej stronie ukazał się kolejny numer gazetki szkolnej "Na luzie". Od bieżącego numeru nazwanego "Zima 2011" gazetka stała się kwartalnikiem.


Uwaga uczniowie! Przedstawiamy program FERII ZIMOWYCH W GMINIE MIĘDZYZDROJE w terminie od 14 lutego do 25 lutego 2011 r. Organizatorami są: Burmistrz Międzyzdrojów, Międzynarodowy Dom Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Biblioteka, Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w proponowanych zajęciach.


Zgodnie ze Statutem 15 stycznia zakończył się I semestr roku szkolnego 2010/2011. W wyniku klasyfikacji semestralnej na wyróżnienie zasłużyło 11 uczennic, które osiągnęły wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.

Uczniowie wyróżnieni w I semestrze roku szkolnego 2010 / 2011


Z przyjemnością informujemy, że mamy siedmiu finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odbywających się pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szk. 2010 /2011


 21 grudnia zorganizowany został w sali gimnastycznej  Poranek bożonarodzeniowy. W ramach tej pięknej imprezy uczniowie śpiewali kolędy i jasełka oraz zaprezentowali bardzo ciekawe świąteczne skecze. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne, zwróciła uwagę na bezpieczne spędzenie wolnego czasu w czasie ferii (w tym głównie na bezpieczne i zgodne z prawem używanie petard i sztucznych ogni).


W dniu Święta Niepodległości pod Pomnikiem Zwycięstwa w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość składania kwiatów. W Poczcie Sztandarowym Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach byli Dariusz Kozłowski, Aleksandra Buca i Weronika Chwałko. W uroczystości wzięła również udział delegacja Gimsportu, Sekcja Zapasów.


W dniu 05.11.2010 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  
(dodatkowe informacje)


Z okazji Święta Niepodległości odbył się w dniu 10 listopada apel szkolny, podczas którego uczniowie przedstawili program artystyczny pt. ,,Kocham Cię Polsko''     (więcej informacji)


W dniu 30.10.2010 r.  w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby  Międzyzdrojach odbyła się XI Wojewódzka Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym zorganizowana przez UKS Gimsport Międzyzdroje, sekcja zapasów.    (więcej informacji)


Uwaga rodzice i uczniowie!
(dodatkowe dni wolne od
zajęć dydaktyczno – wychowawczych)

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach informuje, że  po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców zaplanowane zostały w roku szkolnym 2010/2011 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych:

 

·        12 listopada 2010 r      ·        22 grudnia 2010 r.      ·        7 stycznia 2011 r.

·        12,13,14 kwietnia 2011 r.    ·        27 kwietnia 2011 r.    ·        2 maja 2011 r.


25 września 2010 r. odbyły się XIII Jesienne Biegi Przełajowe. Przedstawiamy komunikat z zawodów. Przedstawione zdjęcia z zawodów wykonywali uczniowie klasy 3d: Jagoda Osowicka i Paweł Baluk.


17. września nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji „sprzątania świata”. W ramach tej akcji uczniowie sprzątali pobliskie tereny Wolińskiego Parku Narodowego, tereny przyległe do boiska szkolnego, porządkowali szkolny ogródek botaniczny oraz malowali salę 22.


Zebrania rodziców odbyły się 9 września (czwartek) 2010 r. .

- O godz. 1630 odbyło się zebranie ogólne z rodzicami uczniów klas pierwszych.

- O godz. 1700 odbyło się zebranie ogólne z rodzicami uczniów klas drugich i klas trzecich.

- Składka na ubezpieczenie w PZU dla uczniów naszego gimnazjum  - 32,50 zł.
   Składkę należy opłacić do 10 października 2010 r.


- Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2010 / 2011 odbyła się 1 września 2010 r. (środa) o godz. 900 na placu apelowym przy Gimnazjum;

- o godz. 1000 w kościele parafialnym odbyła się msza św.

- o godz. 1100 odbyła się uroczystość otwarcia i nadania imienia Andrzeja Grubby Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. W uroczystości   wzięło udział wielu gości, w tym m. in. minister sportu, wojewoda zachodniopomorski, Irena Szewińska.


Listy uczniów klas I, II i III

- wersja html                   (klasy pierwsze      klasy drugie      klasy trzecie)

- wersja Microsoft Word  (kl. I a     kl. I b        kl. I c      kl. I d)
                                (
kl. II a    kl. II b    kl. II c     kl. II d)
                                (
kl. III a    kl. III b   kl. III c    kl. III d)


Wykaz podręczników obowiązujących w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach w roku szkolnym 2010 / 2011.   
- wersja Microsoft Word  (klasa I      klasa II     klasa III)


Rok szkolny 2009 / 2010


25 czerwca 2010 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas pierwszych i drugich oraz ukończenia gimnazjum uczniów klas trzecich.

Uczniowie wyróżnieni w roku szkolnym 2009 / 2010.


W dniach 24-25 maja odbył się w Międzyzdrojach XV Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny.

Hasło festiwalu: ”Natura dobrem najwyższym”  i  50 lat Wolińskiego Parku Narodowego

W jego ramach pierwszego dnia odbyły się:
                                            - konkurs wiedzy o WPN     (wyniki konkursuszkoły podstawowegimnazjalicea);
                                            - zajęcia terenowe na wytypowanych trasach w Wolińskim Parku Narodowym;
                                            - warsztat plastyczny.

Drugiego dnia festiwalu podczas uroczystości w MDK dokonano podsumowania konkursów i rozdania nagród.

Przedstawiamy prezentację multimedialną w postaci galerii zdjęć, która została przedstawiona podczas uroczystości zakończenia XV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego. Prezentacja ta zawiera m. in. wyniki konkursów festiwalowych wraz z przedstawieniem nagrodzonych prac konkursowych.


Fotografia  Jagody Osowickiej pt. "Maluję swoją przyszłość w Europie" zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym „Ja w Europie”.

 11 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 12 w Szczecinie odbył się drugi etap konkursu pt. „Prawo Europejskie”.

Do udziału w konkursie została zaproszona pięcioosobowa drużyna.

Pod opieką Pani Aliny Poskart pojechali: Jagoda Osowicka, Jakub Kowalski, Wiktoria Wardziukiewicz, Maja Kotowska, Aleksander Banachowicz.


W dniu 16 kwietnia 2010 roku zostały przesłane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zaświadczenia dla uczniów, którzy uzyskali w roku szkolnym 2009/2010 tytuły FINALISTY konkursów przedmiotowych:
Tytuł finalisty w Konkursie Polonistycznym uzyskując 45 punktów zdobyła  Monka Czeszyńska;

Tytuł finalisty w Konkursie Chemicznym uzyskując 20 punktów zdobył  Przemysław Martyniak;

Tytuł finalisty w Konkursie Historycznym z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie uzyskując 58 punktów zdobył  Aleksander Banachowicz;

Tytuł finalisty w Konkursie Historycznym z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie uzyskuj±c 44 punkty zdobył  Aleksander Okoń;

Tytuł finalisty w Konkursie Biologicznym uzyskuj±c 35 punktów zdobył  Przemysław Martyniak;

Tytuł finalisty w Konkursie Biologicznym uzyskuj±c 44 punkty zdobyła  Agnieszka Muth;

i największy sukces: tytuł laureata Konkursu Biologicznego uzyskała Agnieszka Muth!

 Agnieszka jest uczennicą klasy drugiej i będąc laureatem konkursu biologicznego może być zwolniona z części matematyczno - przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2010/2011.

Zaświadczenia zostaną uroczyście wręczone na koniec roku szkolnego 2009/2010.


Agnieszka Muth, Weronika Chwałko i Jagoda Hołyńska zostały laureatkami IV edycji Wojewódzkiego Konkursu EKO-Zdrowotnego organizowanego przez Gimnazjum nr 5 w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Organizacji i Promocji Zdrowia oraz Wojewódzki Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu ekologii oraz szeroko pojętego zdrowia. Do konkursu przygotowała uczennice pani Danuta Flotyńska.

Serdeczne gratulacje!!!!

Wręczenie nagród laureatom odbędzie sie 28 maja 2010 r. Gimnazjum nr 5 w Szczecinie
Na www.gimnazjum5szczecin.pl można zapoznać się z pytaniami konkursowymi z jakimi zmierzali się uczestnicy konkursu.


05.05.2010 r. w Bibliotece Miejskiej odbyły się dwa bardzo ważne spotkania.

Pierwsze, z panią Cecylią Judek sekretarzem naukowym Książnicy Pomorskiej, która  naszym uczennicom przybliżyła niezwykłą postać poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jego związków ze Szczecinem.

Drugie, z panem Jackiem Błędowskim, redaktorem Kuriera Szczecińskiego, który poprowadził warsztaty dziennikarskie z naszymi uczennicami mówiąc, między innymi, o trudnej sztuce reportażu odwołując się do wspaniałej postaci Ryszarda Kapuścińskiego. Spotkanie, przy pomocy pani dyrektor Biblioteki Miejskiej Andżeliki Gałeckiej, zorganizowała pani Dorota Jaroszewska, pod  opieką której szkolny  zespół redakcyjny przygotowuje gazetkę  "Na luzie".


30 kwietnia 2010 r. klasa 2d przygotowała przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3. Maja.


30 kwietnia 2010 "Wyrób Kabaretopodobny" z naszego gimnazjum wystąpił na deskach MDK w przedstawieniu "Panna na wydaniu" (dodatkowe informacje).


W dniach 27, 28 i 29 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny.
                    27 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali część humanistyczną,
                    28 kwietnia - część matematyczno - przyrodniczą.
                    29 kwietnia - język obcy.


W dniu 13.04.2010 r. (wtorek) przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość z okazji 70-tej rocznicy mordu katyńskiego.  W ramach tej uroczystości zarys historyczny wydarzeń sprzed 70-ciu lat przedstawiła nauczyciel historii w gimnazjum, Pani Dorota Sielewicz. Część religijną poprowadzili księża z Międzyzdrojów i Wapnicy. Następnie głos zabrali Burmistrz Międzyzdrojów, Pan Leszek Dorosz, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Michał Sutyła. Uroczystość zakończyła się składaniem wiązanek i kwiatów.


         Uwaga uczniowie! Dostępny jest już nowy plan lekcji. Mogą nastąpić niewielkie zmiany w tym planie. Np.: zmiana przypisanych sal lekcyjnych.


        Ewa Bagrowska wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, które polegały na przygotowaniu gazetowych kolumn, poprzez które ich autorzy chcieliby przekazać w swych środowiskach informacje o idei projektu oraz sensie starań Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (więcej informacji w artykule Kuriera Szczecińskiego z dnia 2.02.2010 r.).


Uwaga rodzice! 21 stycznia (czwartek) o godz. 1700 odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury podsumowanie nauki uczniów naszego Gimnazjum pod nazwą "Wywiadówka inaczej".


Zespół wokalny "Fermata" z naszego Gimnazjum zajął I miejsce w III Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kategorii zespoły i schole.


Gratulacje dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałów konkursów przedmiotowych:

        konkurs polonistyczny: Monika Czeszyńska            - kl. 3a (17 lutego 2010)

        konkurs chemiczny:       Przemysław Martyniak     - kl. 3a (18 lutego 2010)

        konkurs biologiczny:    Agnieszka Muth                  - kl. 2b (24 lutego 2010)
                                                Przemysław Martyniak    
- kl. 3a 

        konkurs historyczny:     Aleksander Okoń                - kl. 3b (27 lutego 2010)
                                               Aleksander Banachowicz
 
- kl. 3b 


   22 grudnia zorganizowany został w sali gimnastycznej  Poranek kolęd. W ramach tej pięknej imprezy uczniowie śpiewali kolędy i jasełka oraz zaprezentowali bardzo ciekawe świąteczne skecze. Gościnnie wystąpili również międzyzdrojscy przedszkolacy. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne, zwróciła uwagę na bezpieczne spędzenie wolnego czasu w czasie ferii (w tym głównie na bezpieczne i zgodne z prawem używanie petard i sztucznych ogni). Następnie wszyscy uczestnicy poranka kolęd zostali poczęstowani pysznym ciastem świątecznym.


Uwaga! Powstała nowa podstrona. Nosi ona nazwę Mam talent. Będą tam przedstawiani będą uczniowie, którzy wyróżniają się posiadaniem wyjątkowych zdolności. Tacy, którzy są utalentowani i odnoszą sukcesy. Jedną z takich osób jest uczennica klasy III b Ewa Bagrowska. Ewa pisze wiersze. Niezwykle piękne i zawierające bardzo dojrzałe refleksje. Zapraszamy do ich lektury!


W czwartek 10 grudnia 2009 r. uczniowie klas: 1a, 2b, 2d, oraz 3C wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek w Koszalinie. Uczniowie zwiedzili z autokaru Koszalin oraz zapoznali się z linią produkcyjną ozdób choinkowych. Wybrani uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać bombkę choinkową, zaczynając od dmuchania gorącego szkła, aż do momentu ręcznego zdobienia. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał wykonaną na zamówienie bombkę ze swoim imieniem.


26 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Przedstawiamy fotorelację z tej dyskoteki. Jak widać, tłoku na parkiecie nie było.


„Brücken bauen” Budowanie mostów ponad Bałtykiem.

„Budowanie mostów” między Polską, Niemcami, Danią, Finlandią i Litwą jest celem dwuletniego projektu Comenius, do którego, strona niemiecka, jako koordynator zaprosiła naszą szkołę   (więcej informacji).


W niemieckiej prasie ukazał się też ciekawy artykuł dotyczący powyższego projektu.


Z okazji rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża w naszym Gimnazjum obchodziliśmy 16 października Dzień Papieski.


         Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie działający w Samorządzie Szkolnym wręczyli pedagogom w naszej szkole życzenia ułożone przez uczniów klas: I a, III a, III b i III c . Autorami  życzeń są: Olga Bagrowska, Anna Kolesińska, Anna Jasiewicz, Aleksander Szczotka, Natalia Gawina, Maja Kotowska, Aleksander Okoń, Paulina Grzyb, Anna Marjańska, Nicole Mazurek oraz Patrycja Piotrowska.


3 października odbyły się XII Jesienne Biegi Przełajowe. Pogoda nie dopisała. W trakcie zawodów było zimno i padał deszcz. Dlatego sukcesem było to, że w biegach wystartowało 168 biegaczy. Przedstawiamy komunikat, który zawiera wyniki wszystkich biegów.


18 września nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji „sprzątania świata”. W ramach tej akcji uczniowie sprzątali pobliskie tereny Wolińskiego Parku Narodowego, tereny przyległe do boiska szkolnego, porządkowali szkolny ogródek botaniczny oraz malowali salę 25.


10 września odbyły się zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum.


W głosowaniu użytkowników Onet.pl na najlepsze miejscowości plażowe 2009 r. Międzyzdroje zajęło II miejsce.


Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego odbyło się 1 września (wtorek) o godz. 1000. Uroczystość odbyła się przy słonecznej pogodzie na placu apelowym. O godz. 800 odbyła się w kościele parafialnym Msza Święta.


 

Uwaga rodzice uczniów klas I gimnazjum! Rządowy program pomocy uczniom w 2009 r. - "Wyprawka szkolna".

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników.


Propozycja Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii - grypa A/H1N1 - propozycja zaleceń dla szkół


Wykaz podręczników obowiązujących w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach w roku szkolnym 2009 / 2010.   
- wersja Microsoft Word  (klasa I      klasa II     klasa III)


Rok szkolny 2008 / 2009


19 czerwca 2009 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas pierwszych i drugich oraz ukończenia gimnazjum uczniów klas trzecich.


W dniach 4-5 czerwca odbył się w Międzyzdrojach XIV Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny. W jego ramach drugiego dnia odbył się piknik ekologiczno - sportowy oraz inne imprezy towarzyszące festiwalowi. W ramach festiwalu odbył się również 1. czerwca warsztat plastyczny.


Przedstawiamy prezentację multimedialną w postaci galerii zdjęć, która została przedstawiona podczas uroczystości otwarcia XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego. Prezentacja ta zawiera m. in. wyniki konkursów festiwalowych wraz z przedstawieniem nagrodzonych prac konkursowych.


Dnia 01.06.09 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursach: literackim i plastycznym dotyczących bezpieczeństwa, uzależnień i przemocy. Uczniowie naszej szkoły 9 nagród w 4-ech kategoriach (dodatkowe informacje).


30 kwietnia młodzież z klasy 1a i 1c wystąpiła na scenie MDK
w przedstawieniu z okazji 218 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja         (dodatkowe informacje).


  Uwaga rodzice! Od 1 V 2009 r. w naszej szkole przyjmuje
psycholog, Pani Izabela Kiljan w poniedziałki i czwartki w godzinach 900 - 1400


25 kwietnia na terenach przyległych do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się Wiosenne Biegi przełajowe "Wapnica 2009".


W dniach 22, 23 i 24 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny.
                    22 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali część humanistyczną,
                    23 kwietnia - część matematyczno - przyrodniczą.
                    24 kwietnia - język obcy.


W dniu 16 kwietnia 2009 r. o godz. 1800 w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się wywiadówka profilaktyczna. W trakcie spotkania Pani Dyrektor omówiła zbliżający się egzamin gimnazjalny oraz zmiany w prawie oświatowym.


31 marca po ciężkiej chorobie zmarła Alicja Zachewicz - bardzo dobra uczennica klasy Ia, sportsmenka i koleżanka. Pogrzeb odbył się 4 kwietnia na cmentarzu w Międzyzdrojach.


21 marca  na terenie Szczecińskich Targów Międzynarodowych odbyła się X Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda", w której udział wzięła nasza szkoła.


11 lutego odbyło się podsumowanie nauki uczniów naszego Gimnazjum pod nazwą "Wywiadówka inaczej".
Podczas tego spotkania głos zabrali policjanci z K.W. w Szczecinie wygłaszając bardzo ciekawą prelekcję dotyczącą zapobieganiu narkomanii, p. Dyrektor przedstawiła przy pomocy ciekawej prezentacji multimedialnej wydarzenia w Naszym Gimnazjum oraz wyniki nauczania w I semestrze, podała niepokojące informacje o stanie zdrowia naszych uczniów wynikające z przeglądu stomatologicznego.


19 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste  "śpiewanie kolęd", które rozpoczęło się od występu nauczycieli i pracowników administracji. Klasy, które chciały zaprezentować się, przygotowały w ciekawej aranżacji klasowe wykonania wybranych kolęd i jasełek. Uroczystość była bardzo udana i wszystkie klasy, które wystąpiły zasłużyły na duże brawa. Później odbyły się klasowe uroczystości wigilijne. Posiadamy fotograficzną dokumentację "wigilii" w klasie 1d.


Uchwałą Rady Pedagogicznej dokonano zmian:
            - w Szkolnym Systemie Oceniania (w  sprawie spóźnień i  kar);
            - w Statucie (w sprawie możliwości zmiany podręczników w trakcie trzyletniego etapu edukacyjnego);
            - Regulaminie Wewnętrznym Gimnazjum (w sprawie oszpecania ciała kolczykami).


Nie każdy pociąg jedzie do Hollywood (kampania informacyjna przeciwko handlowi ludźmi).

7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Od poniedziałku 3 XI od godz. 10.00 aktywne będzie wejście do internetowego Dzienniczka Ucznia. Dzienniczek powinien być aktualizowany co dwa tygodnie.
Instrukcja wejścia na stronę Dzienniczka Ucznia.

4 października odbyły się XI Jesienne Biegi Przełajowe - Międzyzdroje 2008.
Zawody zorganizowano na terenach przyległych do Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.
Więcej zdjęć z XI Jesiennych Biegów Przełajowych (364 zdjęcia).

Oficjalny komunikat z zawodów: (wersja html                     wersja Microsoft Word)

Program zawodów:                            (wersja html                         wersja Microsoft Word)   
Regulamin:                                        (wersja html                         wersja Microsoft Word

W dniu 16 września 2008 r. (wtorek) odbyły się zebrania z rodzicami.

Na stronie został już opublikowany plan lekcji (obowiązuje od 8 września 2008 r.).

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008 / 2009.

Listy uczniów klas I, II i III

- wersja html                   (klasy pierwsze      klasy drugie      klasy trzecie)

- wersja Microsoft Word  (kl. I a     kl. I b       kl. I c      kl. I d)
                                (
kl. II a    kl. II b    kl. II c     kl. II d)
                                (
kl. III a    kl. III b   kl. III c    kl. III d)

Rok szkolny 2007 / 2008

20 czerwca 2008 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas pierwszych i drugich oraz ukończenia gimnazjum uczniów klas trzecich.

W dniach 5-6 czerwca odbył się w Międzyzdrojach XIII Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny. W jego ramach drugiego dnia odbył się piknik ekologiczno - sportowy oraz warsztaty pokonkursowe (plastyczny i fotograficzny).

Przedstawiamy prezentację multimedialną w postaci galerii zdjęć, która została przedstawiona podczas uroczystości otwarcia XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego. Prezentacja ta zawiera m. in. wyniki konkursów festiwalowych wraz z przedstawieniem nagrodzonych prac konkursowych.

28 maja 2008 roku, po raz czternasty, na terenie całego kraju przeprowadzony został Sportowy Turniej Miast i Gmin   (dodatkowe informacje).

Uwaga! Wielki sukces
15 maja 2008 r. uczennice naszego Gimnazjum wzięły udział w Finale Wojewódzkim III Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki o Zdrowiu  (dodatkowe informacje).

Minister Edukacji p. Katarzyna Hall w Szczecinie.

22 i 23 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny.
22 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali część humanistyczną,
23 kwietnia - część matematyczno - przyrodniczą.

Uwaga rodzice! Drzwi otwarte odbędą się w dniu 24 kwietnia (czwartek). Zapraszamy wszystkich rodziców.

2 kwietnia odbyła się IX Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda", w której udział wzięła nasza szkoła

W dniach 5-6 czerwca 2008 r. odbędzie się w Międzyzdrojach XIII Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny. Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach, jako współorganizatora Festiwalu, zaprasza do udziału w konkursach festiwalowych.
Zaproszenie
          w wersji Microsoft Word

 Uwaga rodzice! Rada Rodziców zwraca się z prośbą o uiszczenie lub uzupełnienie wpłaty na Radę Rodziców. Roczna kwota to tylko 40 zł, czyli 4 zł miesięcznie. Wpłatę prosimy wnosić do końca kwietnia 2008 r.

1 lutego 2008 r. odbyła się na sali gimnastycznej dyskoteka karnawałowa.

Uwaga uczniowie i rodzice! Na naszej stronie jest już nowy plan lekcji, który obowiązuje od 4 lutego 2008 r.

21 stycznia 2008 r. odbyła się w MDK w Międzyzdrojach wywiadówka półroczna, podczas której Pani Dyrektor przedstawiła w formie prezentacji ważne wydarzenia z życia Gimnazjum w I półroczu roku szkolnego 2007 / 2008. W trakcie spotkania głos zabierali psycholog, pedagog i policjant w sprawie zapobiegania narkomanii wśród młodzieży oraz zagrożeniom wynikającym z używania komputera i internetu.

 Przypominamy termin ferii zimowych w szkołach województwa zachodniopomorskiego: 11 - 24 lutego 2008 r.

10 i 11 stycznia odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne. Celem tej próby było zorientowanie się uczniów, nauczycieli i rodziców o stanie przygotowań uczniów do właściwego egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się w dniach 22 i 23 kwietnia 2008 r.. Przedstawiamy krótkie migawki fotograficzne z tego egzaminu.

20 grudnia zorganizowany został w MDK Poranek kolęd. W ramach tej pięknej imprezy uczniowie przedstawili Jasełka, następnie odbył się konkurs kolęd, uczniowie zostali nagrodzeni za piękne świąteczne prace, nauczyciele wyśpiewali uczniom życzenia świąteczno-noworoczne w postaci nowych słów do kolędy "Przybieżeli do Betlejem"

Dnia 13 grudnia 2007 r. Młodzież z grupy „Wyrób Kabaretopodobny” zabawiała w Pobierowie uczestników warsztatów edukacyjnych (dodatkowe informacje).

4 grudnia odbyło się w MDK świąteczne spotkanie uczniów naszego Gimnazjum z uczniami z partnerskiej Ostseeschule z Ueckeritz    (dodatkowe informacje).

Z okazji Święta Niepodległości w MDK odbyła się Szkolna Uroczystość. Uczniowie obejrzeli przedstawienie Zespołu "Wyrób Kabaretopodobny"

Publikujemy zdjęcia klas zrobione przez firmę "Mawi" we wrześniu w  naszym Gimnazjum.

27 października na terenach przyległych do gimnazjum odbyły się XI Jesienne Biegi Przełajowe.

Uwaga rodzice! Na wniosek Burmistrza Międzyzdrojów i Starosty powiatu kamieńskiego w Naszym Gimnazjum powstał punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
(
więcej informacji     - wersja html        - wersja Microsoft Word).

4 października odbyła się w szkole dyskoteka.

14 września odbyła się coroczna akcja "sprzątania świata".

W dniach 4 - 5 września w Wisełce odbył się  biwak uczniów klas 1a i 1b    (refleksje uczestników).

Na stronie są opublikowane zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego 2007 / 2008.

Listy uczniów klas I, II i III

- wersja html                   (klasy pierwsze      klasy drugie      klasy trzecie)

- wersja Microsoft Word  (kl. I a     kl. I b

      kl. I c      kl. I d)
                                (
kl. II a    kl. II b    kl. II c     kl. II d)
                                (
kl. III a    kl. III b   kl. III c    kl. III d)


Mundurki szkolne
Od początku nowego roku mają obowiązywać w naszej szkole mundurki.

Można zapoznać się z opisem wyglądu mundurków.
- wersja Microsoft Word                               - wersja html

22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2006 / 2007. W ramach tej  uroczystości pożegnaliśmy uczniów kończących Gimnazjum, a następnie odbyło się rozdanie nagród uczniom klas pierwszych i drugich.

2 czerwca odbyło coroczne ewangelizacyjno ­ formacyjne spotkanie młodzieży w Lednicy   (więcej informacji).

1 czerwca odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny pod hasłem "dajmy szansę Bałtykowi".

1 czerwca klasa 2c obchodziła urodziny wychowawczyni - Pani Teresy Purgal.

19 maja w ramach Wojewódzkich Dni Łowiectwa odbył się konkurs wiedzy o myślistwie. Jednym z finalistów był uczeń Naszego Gimnazjum Paweł Guz, uczeń klasy 3e. Po zaciętej walce Paweł zajął zaszczytne 4 miejsce.

18 maja 20007 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wspomnień minionych 60-u lat istnienia szkoły.
Uroczystość ta została połączona z odsłonięciem i poświęceniem popiersia Patrona Gimnazjum nr 1 - Jana Pawła II.
Ponadto zaprezentowana została publikacja dotycząca 60-u lat istnienia Szkoły. Obecnie istnieje możliwość nabycia tej publikacji.

24 i 25 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny.
                    24 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali część humanistyczną,
                    25 kwietnia - część matematyczno - przyrodniczą.

21 marca odbyła się szkolna uroczystość Pierwszego Dnia Wiosny.

21 marca odbyła się VIII Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda", w której udział wzięła nasza szkoła.

8 marca Samorząd Uczniowski zorganizował satyryczne przedstawienie pt. "Adam i Ewy"   (więcej informacji).

9 lutego odbyły się kolejne spotkania w ramach edukacji teatralnej. Tematy zajęć:
                        - klasy pierwsze  -  "Codzienność i niecodzienność w teatrze"   
                        - klasy drugie      -  "Komedia del Arte"
                        - klasy trzecie     -  "Bohater romantyczny"

12.02.2007 r. w MDK odbył się koncert muzyczny poświęcony muzyce filmowej

26.01.2007 r. w MDK odbyła się impreza pod nazwą "Międzyzdrojskie Herody 2007" (więcej informacji).

24.01.2007 r. odbył się apel podsumowujący naukę w I półroczu roku szkolnego 2006/2007.

22.12.2006 r. odbył się PORANEK BOŻONARODZENIOWY  połączony z konkursem kolęd    (więcej informacji).

 5.12.2006 r. odbyły się finały Szkolnych Zawodów Szachowych dla uczniów klas I - III.

30.11.2006 r. w godzinach 1700 - 2045 odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

 4.11.2006 r. odbyły się  X Jesienne Biegi Przełajowe - Międzyzdroje 2006 oraz Bieg Open Grand Prix PZLA     (więcej informacji).

21.10.2006 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Matematyczne dla "zdolnych matematyków" sponsorowane przez Fundację PZU.

19.10.2006 r. odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Jana Pawła II - patrona naszego Gimnazjum.

 29.09.2006 r. w godzinach 1700 - 2100 - z okazji "Dnia Chłopca" odbyła się szkolna dyskoteka.

29.09.2006 r. odbyły się w sali gimnastycznej zawody matematyczno - sportowe dla uczniów klas I i II (więcej informacji).

28.09.2006 r. odbył się apel dotyczący podsumowania akcji "Sprzątania Świata". Pani Dyrektor wyróżniła i nagrodziła klasy najlepiej "sprzątające świat".

27.09.2006r. na Stadionie Miejskim odbyły się II Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne połączone z Powiatową Gimnazjadą. Nasi uczniowie w większości konkurencji stali na podium odbierając piękne puchary. Wrażenia z zawodów i zwycięzców można zobaczyć w refleksjach fotograficznych. Wieczorem, o godz. 18:00 odbyły się zebrania z rodzicami w klasach. Na zebraniach wybrane zostały trójki klasowe.

26.09.2006 r. (wtorek) odbył się koncert Piotra "Lupi" Lubertowicza o charakterze profilaktyki uzależnień.

25 września odbyła się "sesja zdjęciowa" firmy "Mawi". W kronice są zdjęcia klas, które robił nasz fotograf - Aleksander Kędzierski.

15 września "sprzątaliśmy Świat". W ramach tej corocznej akcji uczniowie naszej szkoły sprzątali obszary leśne wzdłuż częściej uczęszczanych tras, tereny wzdłuż linii kolejowej, tereny przyszkolne. Klasa 3e wzięła udział w corocznej akcji "Obserwator Wybrzeża", natomiast klasa 3b pięknie wymalowała jedną z klas w naszej szkole.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego połączone ze ślubowaniem klas pierwszych odbyło się 4 września na boisku szkolnym. Jak powiedziała Pani Dyrektor "nasz Patron zadbał o to, aby w czasie rozpoczęcia była ładna, bezdeszczowa pogoda".


Nasze gimnazjum nosi imię
Jana Pawła II. Uroczystość szkolna zastała połączona z uroczystością bierzmowania uczniów klas III w kościele parafialnym, w czasie której został poświęcony sztandar Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach. Wieczorem w Międzynarodowym Domu Kultury uczniowie Gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu: " Piękny normalny człowiek"

W galerii zdjęć są:

      - Zdjęcia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w dniach 26-27.04.2006.

        - W dniu 21 marca grupa uczennic z naszej szkoły wzięła udział w prezentacji pt. " Zachodniopomorskie w zmysłach"

        -zdjęcia z  przedstawienia zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury.
           
W ramach tego przedstawienia wystąpił zespół  "Wyrób