"ZRÓB SOBIE PRZERWĘ OD TELEWIZORA,
ODEJDŹ NA DŁUŻEJ OD MONITORA,
BO W BIBLIOTECE NA CIEBIE CZEKA
KSIĄŻKA – PRAWDZIWY  PRZYJACIEL CZŁOWIEKA!
"

          5. listopada 2010 r.  W naszej bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wśród zaproszonych gości byli zarówno uczniowie jak i p. dyrektor Tamara Starachowska, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Nasze spotkanie poświęcone było przysłowiom polskim i niemieckim.

         Uczennice kl. 2a Olga Bagrowska oraz Sandra Banaszek przywitały zaproszonych gości i przedstawiły kilka informacji nt. Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. W dalszej części spotkania Klaudia Januszewska oraz Samuel Seniw (uczniowie kl. 3b) zapoznali gości z historią przysłowia.

         Po części oficjalnej spotkania nastąpiła część rozrywkowo – konkursowa, która była podzielona na dwa konkursy. Pierwszy konkurs dotyczył przysłów w języku niemieckim. Młodzież miała za zadanie odgadywać rebusy, które wcześniej wymyśliła i przygotowała nauczycielka j. niemieckiego p. Małgosia Bagrowska. Drugi konkurs był zorganizowany w formie Gry drużynowej „kalambury”, w której rywalizowały dwie grupy: nauczyciele kontra uczniowie. Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy trzema punktami pokonali swoich rywali. W nagrodę otrzymali ręcznie malowane kubki.

Na zakończenie spotkania goście mogli skosztować pysznego ciasta oraz dostali drobne upominki w postaci książeczek z pięknymi aforyzmami.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu byli zadowoleni  z takiej formy imprezy oraz wyrazili chęć dalszej współpracy, za co im bardzo dziękujemy.


Spotkanie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycieli:
                                                                                              Moniki Kielar,
                                                                                              Agnieszki Rudnickiej – Kot,
                                                                                               Małgorzaty Bagrowskiej
                                                                                               Beaty Jasiewicz.

 

Powrót do strony głównej