30 kwietnia 2010 "Wyrób Kabaretopodobny" z naszego gimnazjum wystąpił na deskach MDK w przedstawieniu "Panna na wydaniu" (były dwa występy - dla szkoły o godz.11.00 i dla miasta o godz.17.00). Stało się to dokładnie w 6 rocznicę istnienia kabaretu, który pierwsze przedstawienie dał 30 kwietnia 2004 roku ("Ostatni będą pierwszymi"). Trzynaścioro uczniów przez ponad godzinę wcieliło się w rolę 12 znaków zodiaku, z czego 10 rywalizowało o względy kapryśnej i pedantycznej Panny. Starało się ją uwieść: "bydło" czyli Byk, Baran i Koziorożec, zadufany w sobie Lew, mieszkańcy jeziora (Ryba,Wodnik i Rak), koalicja lekkoduchów (Bliźnięta i Strzelec)........ a zwyciężył złowrogi Skorpion ("po trupach" doszedł do celu).Waga pełniła rolę powierniczki Panny - choć Panna traktowała ją jak popychadło. Bardzo nieładnie!

Mam nadzieję, że opowieść dostarczyła, zwłaszcza uczniom, wiedzy z astrologii, biologii, języka polskiego ("Świtezianka", "Reduta Ordona", przysłowia) oraz na temat ludzkich zachowań. Taki był cel, ale przede wszystkim celem była zabawa. Odtworzenie wyglądu zodiakalnych stworów nie było łatwe, ale pomogła nam Rada Rodziców (DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!) i kreatywność odtwórców ról.O tym jak wyglądały prace nad przedstawieniem poczytać można w gazetce "Na luzie". Dziękujemy Dyrekcji za zamówienie dla nas pięknego plakatu. To było ważne, gdyż grać dwa razy w ciągu dnia i mieć publiczność wcale nie jest łatwo - a plakat zachęcał:-)

Przypomnę aktorów: Sandra Czyż (Waga), Anita Smaga (Rak), Anna Małolepsza (Bliźniak), Anna Kolesińska (Panna), Olga Bagrowska (Byk), Sandra Banaszek (Ryba), Malwina Ligęza (Bliźniak) - to głównie klasy pierwsze i debiutanci. Ale obejrzeć można było też "zaprawionych w bojach", bo nie pierwszy raz w komediowej wersji: Alę Dubako (Baran), Jolę Kantyńską (Koziorożec), Olę Barygę (Lew), Aldonę Zygan (Wodnik), Sandrę Karpińską (Strzelec) i naszego jedynego osobnika męskiego - Sebastiana Cora (Skorpion). Tekst, reżyseria, montaż muzyczny, latanie za rekwizytami, "chodzenie po prośbie"

Dorota Sielewicz:-)

Powrót do strony głównej