Strona Główna

Świetlica

 Prace uczniów        Gazetki        Zajęcia artystyczne

ŚWIETLICA SZKOLNA JEST CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK 7.00- 15.20
WTOREK 7.00- 15.20
ŚRODA 7.00- 14.20
CZWARTEK 7.00- 15.20
PIĄTEK  7.00- 14.20

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2012/13:

BEATA JASIEWICZ

TERESA PIETRASIK

 

Nasza świetlica pełni także rolę stołówki.

Uczniowie i pracownicy szkoły spożywają tu obiady.027.gif

Cena obiadu dla ucznia wynosi 4,00 (zupa, drugie danie,kompot).Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DSCF0490

Uczennice podczas pracy na zajęciach plastycznych w świetlicy (wrzesień 2012).

 

 

 

Na Dzień Edukacji zrobiliśmy w naszej świetlicy medale dla pracowników szkoły (październik 2012).

 

DSCF0455

Prace z drewna pokryte farbami akrylowymi suszą się w świetlicy po zajęciach (październik 2012).

 

 DSCF0500

Tak wyglądają prace z drewna po kolejnych zajęciach. Są już ozdobione i się suszą. Wystarczy je pokryć lakierem i będą gotowe ( listopad 2012).

 

   DSCF0480

Nasze pudełka, zakładki, świeczniki są już gotowe ( listopad 2012). 

 

Warsztaty świąteczne w świetlicy

Przed świętami Bożego Narodzenia w świetlicy odbyły się warsztaty. Przygotowaliśmy 5 stanowisk, przy których wykonywano ozdoby i dekoracje . Uczniowie i pracownicy szkoły wykonywali bombki, światy i anioły z opłatka, karty i gwiazdy na szydełku i z papieru, wieńce świąteczne. Malowaliśmy pierniki kolorowym lukrem.

Na warsztatach zaprezentowano prace uczniów klas III- ilustracje z tekstem do ,,Pana Tadeusza”, pudełka, zakładki, serwetniki z drewna oraz ozdoby z mas plastycznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

W grudniu 2012 i styczniu 2013 roku można było obejrzeć w świetlicy wystawę projektów stron z ilustracjami do ,,Pana Tadeusza”. Prace te zostały wykonane przez uczniów klas III.

.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

Pod koniec grudnia 2012 r. wychowawcy świetlicy i bibliotekarz przygotowali wspólnie z młodzieżą kiermasz prac świątecznych. Rozmaitości zaprezentowane na kiermaszu wykonano w świetlicy, bibliotece i na zajęciach artystycznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAbiblioteka 033biblioteka 037

 

 

 

W czasie ferii zimowych w roku 2013 w naszej świetlicy prowadzone były zajęcia z arterapii. Wykonaliśmy gliniane miski, doniczki, ozdobne kafle i zawieszki. Mimo że każdy z nas się przy tym ubrudził, zajęcia były bardzo udane i wywołały wiele emocji i wrażeń.

 

 

 

 

W lutym i marcu 2013 odbywały się w świetlicy zajęcia z filcowania. Udało nam się wyfilcować kwiaty z kolorowej wełny, które można nosić przypięte do torebek i odzieży. Kilka kwiatów pozostało jako ozdoba szkolnej gazetki.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

12 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Czekolady. W świetlicy wykonaliśmy wystawę sztucznych, kolorowych ciast i tortów (uczniowie klas III z zajęć plastycznych). Przygotowaliśmy też prawdziwe ciastka i wafle, które można było degustować w czasie przerwy. Była pitna czekolada i bardzo dobre nastroje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

FESTIWAL PROFILAKTYCZNY

W dniach 4 i 5 czerwca, w czasie III Festiwalu Profilaktycznego w świetlicy odbywały się warsztaty wyrobu pralin( z prawdziwej gorzkiej czekolady) oraz warsztaty carwingu. Można było u nas obejrzeć pokazy barmańskie( m.in.drinki bezalkoholowe). Gościliśmy także uczniów klas szóstych międzyzdrojskiej SP z wychowawczyniami, którzy przyszli zapoznać się ze swoją przyszłą szkołą. Wychowawcy świetlicy prowadzili warsztaty szydełkowania. Wspólnie z młodzieżą wykonywali także breloczki i zawieszki.

I WRESZCIE NADESZŁO ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013