Strona Główna

Spotkania w bibliotece

     24 październikla 2013 r. w bibliotece  odbyło się spotkanie z poezją Juliana Tuwima pod hasłem: ,,Pory roku”. Spotkanie składało się z dwóch części. W części pierwszej uczennice z klasy II c: Andżelika Grzyb, Kamila Piotrowska, Wiktoria Juszkiewicz i Izabela Burbo zaprezentowały wiersze Juliana Tuwima: ,,Brzózka kwietniowa”, ,,Strofy o późnym lecie”, ,, Rwanie bzu”, ,,Dwa wiatry”, ,,Zima”. Izabela Burbo i Robert Nawe wykonali ilustracje do recytowanych wierszy.

                                                                     

   Druga część to Konkurs pięknego czytania. Z klas pierwszych i drugich zostali wybrani uczniowie: Mariusz Majzner, Kacper Szlendak, Oliwia Nowicka, Juliusz Szymański, Alicja Kraszczyńska, Olimpia Kastrau, Andżelika Grzyb i Wiktoria Juszkiewicz. Młodzież zaprezentowała wylosowane przed spotkaniem wiersze dla dzieci.

I miejsce zajęła Alicja Kraszczyńska z klasy II b

II miejsce – Olimpia Kastrau z klasy II b i Wiktoria Juszkiewicz z klasy II c

                

 W naszym spotkaniu uczestniczyli: pani Dyrektor, Anna Podhorodecka- Nurkowska, Beata Kołodziejak, Alina Poskart, Elżbieta Rupniewska,Beata Jasiewicz, Sławomir Mazur, Maria Głod, zaproszeni goście: pani Romualda Mleczko, pan Szymon Głod oraz młodzież.

 Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez p. Monikę Kielar, p. Agnieszkę Rudnicką – Kot i p. Annę Podhorodecką- Nurkowską.

 

 

 

 

 

W dniu 5 grudnia 2012 r. w bibliotece odbyło się przedświąteczne spotkanie w którym uczestniczyła Pani Dyrektor Tamara Starachowska, nauczyciele, pracownicy i młodzież gimnazjum. Spotkanie składało się z dwóch części- poetyckiej i warsztatowej.

W bibliotece uczennice: Andżelika Grzyb, Alicja Kraszczyńska, Michalina Ruśkiewicz, Kamila Piotrowska i Wiktoria Juszkiewicz zaprezentowały poezję. Były to wiersze o tematyce zimowej i świątecznej Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa, ks. Franciszka Czarnowskiego, ks. Jana Twardowskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Anny Wareckiej, Lucyny Krzemienieckiej i Eligiusza Dymowskiego.

Druga część spotkania – warsztaty świąteczne odbyła się w świetlicy szkolnej. Przygotowano pięć stanowisk przy których wykonywano różne ozdoby oraz dekoracje na Boże Narodzenie. Uczniowie i pracownicy gimnazjum wykonywali bombki, światy i anioły z opłatka, karty i gwiazdy na szydełku i z papieru, wieńce świąteczne. Malowano pierniki upieczone przez uczennicę Paulinę Wrońską. Na warsztatach zaprezentowano prace uczniów klas III wykonane na zajęciach artystycznych – ilustracje z tekstem do ,,Pana Tadeusza”, pudełka, zakładki, serwetniki z drewna oraz ozdoby z masy plastycznej.

Spotkanie przygotowali nauczyciele:  Monika Kielar, Beata Jasiewicz, Aneta Nogala, Anna Podhorodecka – Nurkowska i Arkadiusz Rutkowski.

W przygotowaniu warsztatów pomagali uczniowie: Anna Ratajczyk, Aleksandra Zienko, Katarzyna Dylawerska, Paulina Krawczyk, Angelika Krzyżewska oraz Bartosz Karwicki.