Pierwszy Dzień Wiosny w naszym Gimnazjum!!!! To był rewelacyjny Dzień PIŻAMOWY!!!! Brawa za cudne piżamki, radość i śmiech, odwagę i dystans do siebie, akceptację i nawet „zazdraszczanie” takich ciepłych słodkich strojów i szlafroczków!!! 🙂
UDAŁO SIĘ!!!! GRATKI SU 🙂
DSC02143 DSC02169 DSC02151 DSC02150 DSC02149 DSC02154 DSC02157 DSC02176 DSC02177

Zbiórka żywnosci dla zwierząt ze schroniska w Świnoujściu

W dniach od 8 do 14 marca 2017 r. odbyła się w naszym Gimnazjum  zbiórka żywności dla zwierząt ze schroniska w Świnoujściu. Zbiórkę zorganizowały uczennice klasy I c – Klaudia Stefan i Wiktoria Kalemba. Uczennice zebrały karmę dla psów i kotów, zabawki i przybory do pielęgnacji.
Wiktoria i Klaudia wraz z dziadkiem Wiktorii przekazały zebrane rzeczy do schroniska w ubiegłą sobotę.
Dziękujemy Darczyńcom!!!
organizatorki i dyrektor  🙂

schronisko

Kangur matematyczny 2017

Galeria

W tej galerii znajduje się 5 zdjęć.

Dziś uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje siły w rozwiązywaniu zadań z konkursu Kangur Matematyczny edycja 2017. W konkursie wzięło udział aż 22 uczniów w tym: 6 z klas trzecich, 9 z klas drugich i 7 z klas pierwszych. Wszystkim gratulujemy … Czytaj dalej

Wystawa„Chrzest 966: U źródeł Polski” w naszym gimnazjum

Dzisiaj otworzyliśmy wystawę „Chrzest 966: U źródeł Polski”  w naszym gimnazjum. Jest to mobilna ekspozycja z elementami multimedialnymi przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.
Przygotowano ją w taki sposób, aby mogła dosłownie odwiedzić jak najwięcej różnych miejsc. Nasze gimnazjum otrzymało wystawę na najblizsze trzy tygodnie, by móc we wszystkich klasach przeprowadzić lekcje z wykorzystaniem tabletów i aplikacji multimedialnych. Obie Panie uczące historii: p. Dorota Sielewicz i p. Alina Poskart w ramach lekcji programowych i powtórzeniowych chcą, by utrwalić wiedzę na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny, gdzie mógł się odbyć, jakie były jego skutki?
Wystawę przekazał nam Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach za zgodą pani Haliny Kowalskiej, opiekuna wystawy z ramienia Muzeum w Gnieźnie.

DSC02108 DSC02111 DSC02113 DSC02115 DSC02120 DSC02121

Konkurs na Strój Regionalny Pomorza Zachodniego

Konkurs Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Kurii Metropolitarnej Szczecińsko – Kamieńskiej na  Strój Regionalny Pomorza Zachodniego

Ogłoszony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Kurię Metropolitarną Szczecińsko – Kamieńską konkurs literacki i plastyczny na Stój Regionalny Pomorza Zachodniego został rozstrzygnięty 1 lutego 2017 r. Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów własnych pomysłów na przestawienie cech i symboli regionu, a także popularyzowanie historii i kultury Pomorza Zachodniego oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną – z jej lokalną historią i tradycjami. Konkurs literacki dedykowany był uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie opisanie stroju regionalnego, który mógłby stać się symbolem łączącym wszystkim mieszkańców Ziemi Zachodniopomorskiej. Praca musiała odzwierciedlać cechy regionu zachodniopomorskiego w aspekcie historycznym, etnograficznym lub geograficznym, bądź łączyć wszystkie te elementy.
W konkursie literackim komisja konkursowa wyłoniła 2 laureatów i  przyznała 2 wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymała Julia Konarzewska z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach 🙂
Serdeczne gratulacje dla Julii!!!!

????????????????????????????????????     ????????????????????????????????????zdjęcia ze strony Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty

Wyniki II etapu IX Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Organizator Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeńśtwie  – XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie podało wczoraj wyniki II etapu. Z przyjemnością informuję, że  z 79 osób 22 zostały zakwalifikowane do II etapu, a Michał Szymański, uczeń klasy III a znalazł się na 9 pozycji z szóstym wynikiem!!!!
Trzymamy kciuki nadal mocno zaciskając za powodzenie Michała w III etapie! 🙂

Mistrzostwa Regionu B w Piłce Siatkowej Chłopców

CCF20170308_00000We wczorajszych zawodach w Świnoujściu nasza drużyna w składzie: Adam Wilczek, Adrian Jaworski, Kevin Klein, Piotr Jędrysiak, Dominik Kujda, Seweryn Ogiński, Dawid Stasiak, Mikołaj Osowicki, Paweł Kopaczka  wywalczyła IV miejsce!
Gratulacje za waleczną i  sportową postawę!!!!

 

Młodzież zapobiega pożarom

W dniu dzisiejszym w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” wzięło udział 14 naszych uczniów. Zwyciężyła Joanna Gawina z klasy 3b, II miejsce zajął Paweł Małolepszy z 3a, a III miejsce zajęła Sylwia Bandera!!!
Eliminacje odbyły się w sali Teatralnej MDK w Międzyzdrojach. Głównym Sędzią i organizatorem czuwającym nad całością był Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej pan Marian Kowalewski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!