Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Gimnazjum ma już szesnaście lat!
Po raz czternasty pożegnaliśmy kolejnych Absolwentów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach.
Do grona 990 uczniów, którzy ukończyli międzyzdrojskie gimnazjum dołączyło kolejnych 44!W dniu 25. czerwca o godz. 14.00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014 / 2015. W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście. 26. czerwca (piątek) uczniowie spotkali się w szkole z wychowawcami i odebrali świadectwa, a uczniowie klas trzecich pozostałe niezbędne dokumenty, potrzebne do złożenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniom odchodzącym do wybranych szkół życzymy powodzenia.
Gimnazjum z wyróżnieniem ukończyli:
Natalia Szaryńska, kl.3a
Marta Janik, kl.3a
Oskar Celt, kl.3b
Katarzyna Dylawerska, kl. 3b
Olimpia Kastrau, kl.3b
Alicja Kraszczyńska, kl. 3b
Bartosz Kruszona, kl. 3b
Julia Mularczuk, kl. 3b
Grzegorz Muth, kl.3b
Klaudia Szkiela, kl.3b
Izabela Burbo, kl.3c
Michalina Ruśkiewicz, kl. 3c
Marcelina Spychalska, kl. 3c
Marcin Czajkowski, kl. 3cW roku szkolnym 2014/2015:
Ucz. Michalina Ruśkiewicz z kl.3c została laureatką wojewódzkiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie
Ucz. Robert Nawe z kl. 3c został laureatem konkursu plastycznego dla uczniów województwa zachodniopomorskiego pn. „Przestrzeń w której żyję”Ucz. Natalia Szaryńska z kl.3a została laureatką ogólnopolskiego konkursu na Blog roku 2014!Ucz. Bartosz Kruszona z kl.3b został finalistą wojewódzkich Konkursów przedmiotowych z Matematyki
i FizykiUcz. Olimpia Kastrau z kl. 3b pełniła w dniu 1-go czerwca funkcję Burmistrza Międzyzdrojów w nagrodę za
I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Młodzi Samorządni”

Ucz. Michalina Ruśkiewicz z kl.3c i Ucz. Weronika Zygan
z kl.1a  w drużynowym tenisie stołowym zajęły II miejsce
w województwie

Ucz. Grzegorz Muth z kl.3 b i Ucz. Mateusz Wolny z  kl.2a
w drużynowym tenisie stołowym zajęli I miejsce w powiecie

Uczennice: Alicja Kraszczyńska z  kl.3b, Olimpia Kastrau
z kl.3 b, Milena Kuryłowicz z kl.3 b, Julia Mularczuk
z kl.3 b oraz uczeń Robert Nawe z kl. 3 c – pożegnali się
z Wyrobem Kabaretopodobnym

Drużyna Błękitnego Patrolu: Natalia Szaryńska –kl.3a, Maksymilian Oswald –kl.3a, Michalina Ruśkiewicz- kl.3c, Marta Janik- kl.3a-  zajęła III miejsce w województwie!

Izabela Burbo z kl. 3 c nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej! 🙂

W ciągu 10 miesięcy nauki były również takie wydarzenia: XVII Jesienne Biegi Przełajowe, DEN, Urodziny Ojczyzny, Poranek Bożonarodzeniowy, Spotkania z Autorami książek w BM, Śniadanie z Klasą, Dzień świętego Patryka, Noc Bibliotek, V Festiwal Profilaktyczny, konkursy przedmiotowe, Konkurs o Janie Pawle II, rywalizacja sportowa, wycieczki (do Szczecina, Warszawy…), rywalizacja sportowa…. 🙂

 

PB110153


Konstytucja z podpisem prezydenta Komorowskiego wzbogaciła zbiory gimnazjalnej biblioteki

W dniu wczorajszym odwiedziła nasze gimnazjum pani poseł Ewa Żmuda Trzebiatowska przekazując do szkolnej biblioteki Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej z podpisem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP.

Uczniowie, będąc  w czerwcu  na wycieczce w Warszawie, zwiedzali gmach Sejmu pod przewodnictwem pani Poseł, która mile zaskoczona faktem indywidualnych zakupów egzemplarzy Konstytucji obiecała przekazać do biblioteki szkolnej Konstytucję z podpisem prezydenta. Było nam bardzo miło gościć panią Poseł, a przede wszystkim docenić zrealizowanie danego nam słowa.
PB110153

Nasza drużyna Błękitnego Patrolu zajęła III miejsce w województwie!!!!

W dniu 17 czerwca 2015 r. w odbyła się ósma edycja szkolnych zmagań edukacyjnych drużyn Błękitnego Patrolu. Miejscem finałowych zmagań był teren kąpieliska „ARKONKA” w Szczecinie. Uczestnikami finałów była młodzież szkół gimnazjalnych z poszczególnych Oddziałów Terenowych WOPR naszego województwa: Szczecin, Goleniów, Police, Szczecinek, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Stargard Szczeciński, Świnoujście, Gryfino, Karlino, Choszczno, Złocieniec. Zmagania polegały na zaliczeniu (w odpowiednim czasie i z dokładnością) sześciu stacji ( np. rzuty ratownicze, bezpieczna pozycja)

Nasz BŁĘKITNY PATROL w składzie : Marta Janik, Natalia Szaryńska, Michalina Ruśkiewicz oraz Maksymilian Oswald zdobył III MIEJSCE!!!! 
BRAWO!!!!!!!!!!!! 🙂

 

PB110153

powrót!

Z dzisiejszej korespondencji z Warszawą:
w dniu wczorajszym młodzież zasiadła w Sejmie! Pani Iwona Sołtysiak z panią poseł Ewą Żmuda-Trzebiatowską uzgodniła warunki działań na terenie Sejmu, szczegóły wkrótce…
A teraz Wszyscy pozdrawiają z pociągu relacji Warszawa –  Międzyzdroje! Do zobaczenia jutro w szkole! : )
PB110153

Pozdrowienia z Warszawy!!!!

W niedzielę 7.czerwca 37 osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką czterech wychowawczyń  – pań : Ani Bednarczyk – Szczuraszek, Anny Podhorodeckiej – Nurkowskiej, Beaty Kołodziejak i Iwony Sołtysiak wyruszyła na szkolną wycieczkę do stolicy!  Już wczoraj (8.06.) grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, odwiedziła starówkę warszawską i zaliczyła „trasę piłkarza” na Stadionie Narodowym.
Dziś w planie mają zwiedzanie Zamku Królewskiego, wjazd windą na taras widokowy Pałacu Kultury, a jutro spotkanie z panią poseł Ewą Żmudą – Trzebiatowską i zwiedzanie Sejmu, a na koniec pobyt w  Centrum Nauki Kopernik z seansem w Planetarium.
Pozdrowienia od uczniów i nauczycieli przesłane smsem dziś zamieszczam na naszej stronie! Dziękujemy!!!!
Życzę Wam zakochania w  Warszawie!!!!
PB110153

Robert Nawe laureatem konkursu „Miejsce – Przestrzeń w której żyję”

Dnia 12 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów zachodniopomorskich szkół gimnazjalnych organizowanego przez Liceum Plastyczne w Szczecinie. Celem organizacji konkursu ” MIEJSCE-PRZESTRZEŃ W KTÓREJ ŻYJE ” było umożliwienie zdolnej plastycznie i aktywnej młodzieży zaprezentowania swoich umiejętności i skonfrontowanie ich z kolegami z innych szkół . Na konkurs objęty patronatem honorowym Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego przesłano ponad 100 prac w trzech kategoriach: malarstwo, rysunek, fotografia. Decyzja Jury konkursu wyłoniono Laureatów i przyznano pięć najważniejszych nagród. W kategorii MALARSTWO wyróżnienie otrzymał ROBERT NAWE z gimnazjum w Międzyzdrojach, za prace zatytułowaną „CYFRÓWKA”.
Robert swoją przygodę z  rysunkiem i malarstwem długo „szlifował” pod okiem pani Anny Mackiewicz na zajęciach plastycznych w MDK, będąc niejednokrotnie nagradzanym w różnych konkursach plastycznych. W gimnazjum,  jak wszyscy wiecie, jest tylko jedna godzina w trzyletnim planie nauczania przewidziana na plastykę ( u nas realizowana w klasie drugiej), tym bardziej trzeba stwierdzić, że talent Roberta jest już ugruntowany, a potwierdził to samodzielnym podejściem do pomysłu pracy wysłanej na konkurs do LP w Szczecinie, natomiast otrzymaną nagrodą otworzył sobie dalsze kształcenie właśnie w Liceum im. Constantina Brancusi. Praca Roberta, która zyskała uznanie Jury, jest faktycznie odzwierciedleniem „przestrzeni, w której już żyjemy”. Doskonałe ujęcie tematu, pomysł, wykonanie świadczy o niezwykłym talencie młodego artysty, warto zatem zapamiętać Jego nazwisko i śledzić dalsze losy.  Brawo ROBERT!!!!
PB110153