V Festiwal Profilaktyczny – 1 czerwca

1 czerwca odbył się  V Festiwal Profilaktyczny. W tym roku wpisujemy swoje działania w Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który własnie na 1 czerwca ogłosił również akcję „zryw wolnych serc”!

Pan Zbyszek Mittelstädt podzielił się z nami swoimi doświadczeniami, co nieoczekiwanego zdarza się w życiu i jak sobie dalej poradzić. Pani Mirka Kujda uczyła nas technik relaksacyjnych masażu ( działania w parach). Na spotkaniu z Policją były poruszane wszystkie ważne tematy prawne dotyczące młodych ludzi. Alkopopy i Alkogogle to dwie propozycje Pracowni Motywacja i Działanie. W bibliotece warsztaty poprowadziły panie Monika Kielar i Aneta Nogala – było to jak w temacie – zdobienie pudełek rożnymi technikami, również w ramach tkactwa była możliwość pracy na krosnach. Gry planszowe i logiczne pod kierunkiem pana Sławomira Mazura i Arka Rutkowskiego była propozycją dla „komputerowców”, by odkryli jak fajnie jest „kombinować” na „żywo”, a nie wirtualnie :). Zajęcia z ceramiki pod kierunkiem pani Iwony Sołtysiak i Beaty Jasiewicz, to prawdziwa arteterapia, a zabawa z gliną pozwoliła stworzyć piękne przedmioty użytkowe. Śpiewanie, to propozycja pani Doroty Sielewicz na opanowanie piosenek w słowiańskich językach. Mikroskopy, to warsztat pani Anny Bednarczyk – Szczuraszek, gdzie podglądaliście to, czego „gołym okiem” się nie udaje zobaczyć. Florystyka – to kompozycje kwiatowe i różne zielone „cudeńka” artystyczne – warsztat pod kierunkiem pani Edyty Polakowskiej.

A po warsztatach – FESTYN SPORTOWY!!!!

Współpraca z partnerską szkołą z Niemiec

W czwartek. 28 maja 20 osobowa grupa naszych uczniów wraz z paniami: M.Bagrowską i I. Sołtysiak brała udział w warsztatach artystycznych w zaprzyjaźnionej Regionale Ostseeschule w Ückeritz. Zgodnie wszyscy stwierdzili, ze był to bardzo udany projekt warsztatowy, co widać również na zdjęciach! Pozdrawiamy pana dyrektora Petera Biedenweg! To już 10 lat jak się znamy, przyjaźnimy i wspólnie działamy!!!!

PB110153 PB110153 PB110153

Akcja – Makulatura na Misje

Makulatura na Misje to akcja, w której pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym. Jest to już czwarty rok działań.  Nasi uczniowie postanowili wesprzeć działania szczecińskich wolontariuszy przy Parafii Św. Jana Ewangelisty ( ul. Św.Ducha 9) zawożąc ok 300 kg makulatury przy okazji wyjazdu do Teatru Polskiego na spektakl „Pan Tadeusz”.
A pakowanie wyglądało tak :

PB110153 PB110153 PB110153

Noc bibliotek

 

PB110153
30. maja (sobota) 2015 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc bibliotek. Nasze spotkanie ropoczęła o godz. 18.00 Pani Dyrektor Tamara Starachowska prezentując Bajki Ezopa Krzysztofa Klimaszewskiego. Fragmenty ulubionych książek zaprezentowali: Pani Małgorzata Bagrowska, Pani Agnieszka Rudnicka – Kot, Pani Bernadetta Kujda, Pan Andrzej Mleczko, Pani Elżbieta Rupniewska, Pani Dorota Sielewicz oraz młodzież. Był  Harry Potter,  Joanna Chmielewska,  Mały książe, iStephen King, Metro 2033, Poczwarka Doroty Terakowskiej, świetne opowieści pana Andrzeja Mleczko o kapitanie Rudolfie Krautschneiderze i fragmenty książki” Co przyniosły fale i wiatr”.Kolejnym punktem programu był konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było narysowanie ulubionej postaci z książki. Konkurs wygrał Robert Nawe (kl. 3c), drugie miejsce zajęła Izabela Burbo (kl. 3c), trzecie miejsce Gosia Bednarczyk – Szczuraszek (szk. podst.) i Jakub Olejniczak (kl. 3b), czwarte miejsce – Oliwia Nowicka (kl. 2c) i Oliwia Witek (szk. podst). Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia.Kolejnym etapem były kalambury przygotowane przez Izabelę Burbo i Marcelinę Spychalską z kl. 3c oraz Oliwię Nowicką (kl. 2c). Po godzinie 23 oglądaliśmy filmy. Impreza zakończyła się o godz. 7.00. 

Komentarz Pani Dyrektor:  Fascynujące, że w takiej” nocy pokoleń” uczymy się od siebie! Brawo za pomysł wzięcia udziału w takiej akcji. Warto tak się spotkać i poczytać, porozmawiać, trochę też pobawić (konkurs rysunkowy pod tytułem ulubiona postać z książki, pozgadywać kalambury), a na koniec pooglądać filmy (będące na wyposażeniu szkolnej biblioteki!) 🙂

 

PB110153

Drzwi otwarte szkoły

*

W dniu 13 maja 2015r w  godzianch od 17:00 do 18:30 odbędą się wywiadówki z rodzicami oraz „drzwi otwarte szkoły”. W czasie spotkania uczniowie z samorządu  będą sprzedawać pyszne ciasta upieczone przez uczniów samorządu oraz nauczycieli.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla ludzi poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na miłe spotkanie  w szkole.