Pierwszy Dzień Wiosny

21. marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Ulicami miasta przeszedł barwny pochód z Marzannami. Wychowawcy świetlicy i biblioteki we współpracy z młodzieżą przygotowali piękną Marzannę, z którą młodzież udała się nad morze. Tam nasza ekologiczna Marzanna została spalona, Wprawdzie pogoda nie dopisała ale humory uczestników były znakomite. Podsumowaniem imprezy był Jarmark Wielkanocny, gdzie można było skosztować pysznych ciast, upieczonych przez rodziców i obejrzeć występy lokalnych artystów. PB110153

Dzień Świętego Patryka

   17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Dzień ten upamiętnia jego śmierć 17. marca 461 r.. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń jest narodowym kolorem Irlandii. Głównym symbolem jest trójlistna koniczyna oraz Leprechaum (skrzat zamieszkujący Irlandię).

Z okazji tego święta uczniowie wzięli udział w konkursie na najładniejszy wystrój sali. Za największe wrażenia artystyczne oraz pomysłowość pierwsze miejsce zajęły klasy 2a i 3b. Uczniowie klasy 1b przygotowali stoisko ze słodkościami w kolorze zielonym. Było smacznie i wesoło.

PB110153

Michalina Ruśkiewicz laureatką konkursu przedmiotowego.

Ogromna ilość godzin spędzona na kole historycznym i nieustanny zapał w dążeniu do poszerzania wiedzy opłaciły się. Michalin Ruśkiewicz uczennica klasy 3C została laureatką konkursu przedmiotowego z historii z elementami wos-u. Michalina może już być spokojna o jedną część egzaminu gimnazjalnego – ma maksymalną ilość punktów. Wielkie gratulacje dla Michaliny, jej Rodziców oraz opiekuna p. D. Sielewicz.

Drzwi otwarte szkoły.

W dniu 11 marca 2015r w  godzianch od 17:00 do 18:30 odbędą się wywiadówki z rodzicami oraz „drzwi otwarte szkoły”. W czasie spotkania uczniowie z samorządu  będą sprzedawać pyszne ciasta upieczone tym razem przez nauczycieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na miłe spotkanie  w szkole.