Wywiadówka inaczej

Gimnazjum nr im. Jana Pawła II  zorganizowało spotkanie dla rodziców i uczniów podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015.  Podczas spotkania uczennice klasy trzeciej Olimpia Kastrau, Kamila Szkiela i Alicja Kraszczyńska zaprezentowały publiczności  wykonany pod kierunkiem pani Anny Bednarczyk Szczuraszek projekt edukacyjny na temat zaburzeń w odżywianiu. O współpracy gimnazjum z komisariatem policji w Międzyzdrojach poinformowała aspirant pani Bernadetta Kujda, natomiast pani Justyna Flacht z pracowni Motywacja i Działanie opowiedziała o zaangażowaniu gimnazjalistów w różnych formach wolontariatu. Nowatorską dziedzinę pracy z uczniami za pomocą urządzenia EEG Biofeedbeck przedstawiła pani Izabela Kiljan psycholog szkolny. Dyrektor gimnazjum pani Tamara Starachowska podsumowała osiągnięcia uczniów w I semestrze oraz wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy.

Do wspólnej pracy rodziców, dziadków i uczniów w glinie ( warsztaty garncarstwa rodzinnego) zachęcały panie Iwona Sołtysiak i Beata Jasiewicz ( pierwsze spotkanie w piątek o 17.00 w szkole), natomiast pani Edyta Polakowska zapraszała od marca do pracy przy projekcie tworzenia szkolnego ogrodu.

Dla wszystkich zaśpiewały Emilia Deptuła i Weronika Ruśkiewicz, uczennice klasy pierwszej.

Rodzicom i uczniom zaproponowano otwartą dyskusję na temat pracy szkoły. Na jedyne pytanie zadane przez uczennicę – czy będzie więcej takich spotkań pani dyrektor odpowiedziała, że patrząc na frekwencję obawia się, że nie.

Obóz narcziarsko-snowboardowy w Gliczarowie

Nareszcie doczekaliśmy się !!!!!!!!!
24 stycznia wyruszyliśmy na obóz NARCIARSKO SOWBOARDOWY do Białki Tatrzańskiej . 23 uczniów i p. Iwona Sołtysiak postanowili bardzo aktywnie i przyjemnie spędzić drugi tydzień ferii.

Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z obozu.

  •  Długa podróż z Międzyzdrojów do Krakowa i dalej do Gliczarowa  Górnego
  •  Niedzielne popołudnie – regeneracja sił i wyprawa po sprzęt. Narty albo deska snowboardowa w zależności kto co lubi 🙂
  • Poniedziałek. Nareszcie pierwsze zjazdy. Rozgrzewka obowiązkowo , potem szusowanie na stoku , wyciąg ,znowu zjazdy, wyciąg itd. Jak my to uwielbiamy!!!!! Przerwa na obiad i znowu stok. Zjazdy do kolacji….chyba nikt nie może zarzucić nam braku kondycji?
  • Po kolacji chwila odpoczynku … i kulig z ogniskiem.
  • Wtorek – trzeci dzień obozu. Od rana słoneczna pogoda. Wszyscy odczuwamy skutki wczorajszego intensywnego dnia, ale nikt się nie poddaje. Stok czeka 🙂
  • Środa – czwarty, kryzysowy jeśli chodzi o kondycję, dzień obozu. Na stoku byliśmy godzinę dłużej czyli do 14.00 . Po obiedzie przerwa w zjazdach na regeneracja sił . Niektórzy nie mają jednak dość i coś knują ?
  • Miał być odpoczynek? Wyszła mała bitwa na śnieżki a momentami prawdziwa wojna. Jedna osoba  lekko ranna, reszta  lekko oszołomiona  biega po pensjonacie w bieliźnie. Nareszcie spokój i cisza….
  • Czwartkowe przedpołudnie i popołudnie spędziliśmy tradycyjnie – na stoku 🙂 Wieczorem niezwykła impreza. Na dyskotece pojawiły się całkiem nieznane  osoby. Może jednak  znane ???
  • Piątek to pożegnanie ze stokami na Katelnicy i szusowaniem w Białce . Humory dopisują wszystkim bo już mamy plany na przyszły rok 😉  Po południu wyprawa na wodną regeneracje mięśni i sił. Czyli szaleństwo w Aqua Parku w Zakopanem.
  • Sobota – dzisiaj  kończy się nasza przygoda . Czeka nas przeprawa do Krakowa i podróż PKP do Międzyzdrojów . Do zobaczenia w czasie następnych ferii. To tylko rok – damy radę 🙂