Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

26 czerwca o godzinie 14:00 w sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyło się zakończenie roku szkolnego 2013 /2014.Zakończenie roku szkolnego w naszym gimnazjum przyniosło dużo radości uczniom, nauczycielom i rodzicom! W podsumowaniu dyrektor Tamara Starachowska podziękowała uczniom za dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego (ze wszystkich części są powyżej średniej powiatu, województwa i okręgu), a zwłaszcza okazanie się najlepszymi w powiecie z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka niemieckiego.Wśród trzecioklasistów wyróżnionych zostało 9-ro uczniów, którzy odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem, pamiątkowe statuetki oraz  nagrody ( tablety) ufundowane przez Radę Rodziców i książki – Bajki Ezopa dla dzieci młodszych i starszawych autorstwa Krzysztofa Klimaszewskiego, byłego absolwenta szkoły w Międzyzdrojach. Wśród najlepszych tegorocznych absolwentów znaleźli się: nagrodzony również przez Burmistrza – Bartosz Karwicki, nagrodzona przez Starostę – Justyna Rożek oraz Agata Adamczyk, Filip Marchalewski, Marta Mularczuk, Paulina Komisarska, Patrycja Klawa, Wiktoria Kastrau i Paulina Haraś. Wśród promowanych do wyższej klasy z najlepszymi wynikami byli : Mariusz Majzner, Roksana Marjańska, Oliwia Nowicka ( to klasy pierwsze) i Katarzyna Dylawerska, Olimpia Kastrau, Alicja Kraszczyńska, Bartosz Kruszona, Kamila Szkiela, Michalina Ruśkiewicz i Marcin Czajkowski.

O atmosferze panującej podczas uroczystości świadczą pełne uśmiechu zdjęcia! Absolwenci zaskoczyli wszystkich programem artystycznym, w którym z taktem i humorem podsumowali efekty pracy wszystkich nauczycieli i pracowników.

Udanych wakacji!!!!

Więcej zdjęć na www.ikamień.pl 

Zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

Listy obowiązujących podręczników na rok szkolny 2014/2015 (w MS World)

Podręczniki do kl. 1                 Podręczniki do kl. 2                Podręczniki do kl. 3 

10 – lecie istnienia Wyrobu Kabaretopodobnego w Międzyzdrojach

23 czerwca na sesji Rady Miejskiej zostali wyróżnieni przez  p. Burmistrza  nasza nauczycielka p. Dorota Sielewicz razem z aktorami : Alicją Kraszczyńską, Mileną Kuryłowicz, Olimpią Kastrau, Julią Mularczuk, Martą Mularczuk, Kamilą Piotrowską oraz Robertem Nawe.Pani Dorota od 10 lat prowadzi Wyrób Kabaretopodobny i cieszy się już wieloma sukcesami.  Serdecznie gratulujemy osiągnięć i  życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z uroczystości          

Zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014

Bartek Karwicki burmistrzem Międzyzdrojów

23 czerwca 2014 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, uczeń gimnazjum Bartosz Karwicki piastował zaszczytną funkcję burmistrza Międzyzdrojów. Była to nagroda za zdobycie I miejsca w konkursie pt  „Młodzi Samorządni”, Bartek wykazał się znakomita znajomością tematyki samorządowej wszystkich szczebli: gminy, powiatu, województwa.

Godnie sprostał wyznaczonym zadaniom!
Wraz z Bartkiem dyplomy otrzymali trzej najlepsi uczstnicy konkursu: Olimpia Kastrau, Bartosz Kruszona i Marcin Czajkowski.

Konkurs został zainicjowany przez p. Teresę Purgal i p. Mateusza Bobka, którzy docenili potencjał drzemiący w naszej gimnazjalnej młodzieży.

Miło jest pracować z młodzieżą, której nie są obojętne sprawy naszej lokalnej społeczności.

Alina Poskart

Bartek - burmistrzem Międzyzdrojów

Wspomnienia z wycieczki klasy III c do Wrocławia :)

Dnia 19.05 br. klasa IIIC wraz z wychowawcą Panią Jolą Michalczewską udała się
na ostatnią końcoworoczną wycieczkę do Wrocławia.

Słoneczna pogoda znacznie ułatwiła nam poznawanie polskiego dziedzictwa narodowego. Szczególnie fascynują ca okazała się Panorama Racławicka.
Na zawsze w naszej pamięci pozostaną niecodzienne spacery po przepięknym rynku, który okalał wrocławskie zabytkowe kamieniczki, rozświetlają uliczne latarnie i ozdabiają podświetlane fontanny. Zwiedziliśmy także zabytkowy Ostrów Tumski, Most Zakochanych i płynęliśmy statkiem „Victoria” po Odrze. Niezastąpionym przewodnikiem była nasza pani Jola.

Niezapomniany widok na Wrocław ukazał się z wieży widokowej znajdującej się w Katedrze św. Jana Chrzciciela. Dowiedzieliśmy się także, że symbolem, Wrocławia są krasnoludki, których figurki spotykaliśmy na każdym kroku. Niezapomnianym przeżyciem było obcowanie z dziką, nieokiełznaną przyrodą-czyli wycieczka do Ogrodu Zoologicznego. Szczególne wrażenie wywołało na nas karmienie krokodyli. Spędziliśmy tak kilka godzin, nie nudząc się.

Czas spędzony wspólnie był opleciony humorem i „łapaniem” ostatnich wspólnych chwil. Niestety tych kilka dni minęło bardzo szybko, szkoda nam
było opuszczać urokliwy Wrocław, ale na szczęście zostało nam wiele niezapomnianych wspomnień.

Uczniowie klasy IIIC 🙂

Wycieczka kl 3c do Wrocławia

Jeszcze o IV Festiwalu Profilaktycznym…

 

W dniach 03-04.06.2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach po raz czwarty odbył się Festiwal Profilaktyczny pod hasłem „Biorę odpowiedzialność”.  To przedsięwzięcie ma na celu pokazanie młodzieży różnych, ciekawych form organizowania czasu wolnego. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie uczestniczą w wybranych warsztatach, w trakcie których uczą się nowych umiejętności, a także otrzymują dawkę profilaktyki. Tegoroczny festiwal trwał dwa dni.

             W pierwszym dniu uczniowie pod kierunkiem mistrzów – dwóch panów Tomków i pana Pawła  poznali sztukę wyrobu pralin, zawijania sushi, zdobienia owoców –  carvingu. Średniowiecznej sztuki tkania na bardko uczyła pani Ola, tkania na prawdziwych krosnach – pani Aneta.  Uczniowie mieli również  okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pracowników Pracowni Motywacja  i Działanie ( Kino młodego widza, Alkogogle), Sanepidu ( poruszane zagadnienia: Choroby wektorowe, Bierne palenie, Czy warto rzucić palenie, FAS-Alkoholowy zespół płodowy oraz Aktywność fizyczna w życiu człowieka), funkcjonariuszy policji  (Odpowiedzialność nieletnich). Nauczyciele Gimnazjum zaprosili również uczniów na warsztaty: kulinarne, florystyczne, lepienia z gliny i zachęcili do układania puzzli. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości zasad bezpiecznego poruszania się na drodze w teście wiedzy zaproponowanym przez  komendanta  policji ( I miejsce zajęła uczennica klasy IIb Katarzyna Dylawerska!)

W tym dniu odwiedzili gimnazjum: p.Grażyna Dubako, p.Elena Duginow oraz p.Henryk Nogala  bardzo pozytywnie oceniając działania podjęte w ramach tegorocznego Festiwalu.

  Drugi dzień, był dniem sportu  zorganizowanym w ramach projektu przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Był to wspaniały dzień zabawy ze sportem: gimnazjaliści nadmuchiwali balony, pili wodę na czas, strzelali do bramki, wiosłowali, biegali w workach, spętani w parach i z zasłoniętymi oczami, rzucali ringiem a nawet przenosili ziarna kawy słomką. Część uczniów mogła również skorzystać z profesjonalnej nauki nurkowania na basenie.
W trakcie zawodów sportowych  młodzież mogła zapoznać się z wyposażeniem samochodów: strażackiego i policyjnego pod czujnym okiem funkcjonariuszy.

        W czasie festiwalu rozstrzygnięto konkurs na logo „Trzeźwy kierowca” – zdobywcą I nagrody ( wycieczki do Szczecina) została klasa I a ( wychowawczyni pani Anna Podhorodecka-Nurkowska)

            Festiwal zorganizowano dzięki zaangażowaniu: Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, Świetlicy Iskierka, Pracowni Motywacja i Działanie, Rady Rodziców naszego Gimnazjum, kamieńskiego Sanepidu, stowarzyszeniu Archeozdroje, Straży Pożarnej oraz oczywiście wszystkich pracowników i uczniów naszego Gimnazjum.

IV Festiwal Profilaktyczny

W dniach 3-4 czerwca odbył się w Naszym Gimnazjum IV Festiwal Profilaktyczny. Pierwszego dnia odbyło się szereg warsztatów na różne tematy, m.in.: wyrabianie naczyń z gliny, alkogogle (jak widzi osoba pod wpływem alkoholu), nauka tkania na ramie i bardku, profilaktyka przeciw kleszczom, czy warto rzucić palenie, sushi, wyrabianie pralin. Odbył się także konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Drugi dzień był dniem sportowym. Uczniowie rywalizowali w ciekawych konkurencjach, np.: bieg w worku, dmuchanie balonów, trafianie piłką do celu, bieg osób spętanych, tor przeszkód z zawiązanymi oczami.