Uroczyste odsłonięcie tablicy z Kalendarium Świętego Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym, w południe, w obecności naszych gości: Proboszcza ks. prałata dr Mariana Jana Wittlieba, Burmistrza p. Leszka Dorosza, Sekretarza p. Henryka Nogali i Inspektor ds oświaty p. Grażyny Dubako, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy z Kalendarium Świętego Jana Pawła II. Tablicę odsłonił uczeń klasy I Bartosz Ossowicz, kalendarium odczytały uczennice klasy II: Jagoda Lewandowska i Olimpia Kastrau. Uczennica klasy III Marta Mularczuk przypomniała klika zdań, które wypowiedział do młodzieży Jan Paweł II. Ksiądz proboszcz poświęcił Tablicę oraz podzielił się wspomnieniami ze spotkań z kardynałem Karolem Wojtyłą, nawiązując do przekazanego dla Gimnazjum w 2007 r. autografu Arcybiskupa metropolity krakowskiego  Karola kard. Wojtyły
z 15.03.1976 r. Na koniec spotkania młodzież pięknie odśpiewała ulubioną pieśń Jana Pawła II  – „Barkę”.

Z ogromnie bogatej biografii Karola Wojtyły wybrane zostały szczególne daty. Opracował je pan Arkadiusz Rutkowski – katecheta. Tablicę wykonał pan Jacek Lewandowski – Printis Międzyzdroje.

Uroczyste odsłonięcie tablicy z Kalendarium Świętego Jana Pawła II

Egzaminy gimnazjalne 2014

W dniach 23. – 25. kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne.
1 dzień – odbył się egzamin z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego
2 dzień – odbył się egzamin z biologii, geografii, fizyki, chemii oraz matematyki
3 dzień – odbył się egzamin z języka angielskiego oraz z języka niemieckiegoBardzo dziękuję wszystkim uczniom za: dyscyplinę, punktualność, porządek i elegancję! Rodzicom serdecznie dziękuję za wsparcie, przygotowanie poczęstunku podczas przerwy pomiędzy zakresami egzaminów i spokój jakim obdarowali swoje dzieci, bo stres egzaminu państwowego jest dla nas wszystkich wyzwaniem. Dziękuję bardzo zespołom nadzorującym poczczególne części egzaminu gimnazjalnego, a szczególnie przewodniczącym: pani Alinie Poskart i panu Sławomirowi Mazurowi. Czekamy teraz na wyniki, które mają być opublikowane 20.06.2014 r.
Dyrektor
Jarmark Wiosenny

Wsparcie dla Ukrainy

W wyniku koleżeńskiej zbiórki przeprowadzonej na terenie szkoły zebrane zostało 355 zł. Pieniądze w dniu 17.04.2014 roku zostały wpłacone  na rzecz Fundacji Edukacja dla Demokracji ( nr konta 18 1240 1037 1111 0010 4591 0813), która od 27 stycznia do 30 kwietnia br. prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz rannych i represjonowanych w Kijowie i innych miastach Ukrainy.
Wszystkim, którzy dołożyli „swoją złotówkę” do akcji „Wsparcie dla Ukrainy” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Wpłata_Ukraina

 

Jarmark Wiosenny

12-go kwietnia w sali gimnastycznej naszego Gimnazjum został zorganizowany Jarmark Wiosenny. Jarmark rozpoczął się od Apelu Zuchów i Harcerzy. W ramach Jarmarku odbył się koncert Zespołu „Bryza”, odbyły się pokazy: Capoeiry, zapaśników z Gimsportu, pokazy wojów, szkolenie woja, odbyły się warsztaty taneczne.

W ramach akcji „Wsparcie dla Ukrainy” wystąpili nasi uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Sielewicz!

Ale najważniejszy był kiermasz prac uczniów, stroików świątecznych, wyrobów z gospodarstw ekologicznych, wyrobów rękodzieła, wypieków, świątecznych smaków, przejażdżki bryczką i inne atrakcje.

Organizatorami Jarmarku byli: Stowarzyszenie Archeozdroje, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Gimnazjum nr 1. Sponsorami byli: Bank BGŻ, firma: Meble na wymiar, tapicerstwo Maciej Szyc  oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inwestycyjne Koralewski Kornel. W imieniu organizatorów imprezę sprawnie prowadziła Joanna Kudłaszyk.

Jarmark Wiosenny

 

Uroczyste obchody 74 rocznicy zbrodni katyńskiej i 4 rocznica katastrofy smoleńskiej

W czwartek, 10-go kwietnia 2014 roku przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu komunalnym w Międzyzdrojach odbyły się uroczyste obchody 74 rocznicy zbrodni katyńskiej i 4 rocznica katastrofy smoleńskiej.

W uroczystości udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Jedną z wielu pozycji bogatego programu był występ nauczyciela historii w naszym Gimnazjum, Pani Doroty Sielewicz. Pani Dorota w przystępny sposób przybliżyła rys historyczny zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Uroczystość zakończyła się złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów oraz zniczy pod krzyżem.

Więcej informacji: http://miedzyzdroje.pl/aktualnosci/pokaz/2409.dhtml

Jarmark Wiosenny

Drzwi otwarte dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy na kolejne „Drzwi Otwarte” dla Rodziców naszych uczniów w środę 9 kwietnia 2014 r. od 17:00 do 18:30.

Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na spotkanie pół godziny wcześniej (o 16:30) do świetlicy na spotkanie z dyrektorem i pedagogiem w celu zapoznania z procedurą egzaminów gimnazjalnych, zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz promocją  szkół.