Festiwal Bajek Ezopa

Galeria

W tej galerii znajduje się 1 zdjęcie.

Festiwal bajek Ezopa w interpretacji międzyzdrojanina Krzysztofa Klimaszewskiego konkurs plastyczny [technika dowolna, komiks]  konkurs recytatorski konkurs inscenizacjiRozstrzygnięcie etapu klasowego: 6.XII.2013r. Rozstrzygnięcie etapu szkolnego: 17.XII.2013r.

Dwa puchary jednego dnia!

Przed chwilą ( godz.14.15, 27.11.2013 r.) uściski od dyrektora odebrali czołowi tenisiści naszego powiatu! Paulina Komisarska, Michalina Ruśkiewicz, Grzegorz Muth i Mateusz Wolny w dzisiejszym turnieju Drużynowych zawodów w Tenisie Stołowym w ramach Gimnazjady 2013/2014 zdobyli pierwsze miejsca !

Serdeczne gratulacje dla zawodników i pana Jacka Wandachowicza – trenera i nauczyciela! Jesteśmy z Was dumni!!!!! 🙂

tenisiści

Wyjątkowe warsztaty ceramiczne

W dniu dzisiejszym (26.11.2013 r.) gościliśmy w szkole panie reprezentujące MDK w Stargardzie Szczecińskim i Szczecińskie Stowarzyszenie Kultury Plastycznej: Jolantę Brejdak i Teresę Babińską. W warsztatach ceramicznych ( praca z gliną) prowadzonych pod kierunkiem p. J. Brejdak i p. T. Babińskiej oraz p. I. Sołtysiak i p. B. Jasiewcz  wzięli udział uczniowie klasy IIIb i III c. Wykonane przez uczniów prace nalezy jeszcze wypalić w piecu i poszklić, jednak już widac, jakie  talenty drzemią w twórcach!

95 Urodziny Ojczyzny

W dniu 08.11.2013 r. o godzinie 12.00 uroczyście odśpiewanym Polskim Hymnem Narodowym rozpoczęło się urodzinowe spotkanie społeczności naszego gimnazjum. Klasy przygotowały piękne prezenty urodzinowe dla Polski, wśród których były: odśpiewane pieśni legionowe, przypomnienie wybitnych postaci z historii Polski ( Tadeusza Kościuszko, Tadeusza Mazowieckiego, Józefa Wybickiego, Tadeusza Rejtana),  historia hymnu, godła, flagi narodowej.  Również w wesołym nastroju klasy przedstawiły piosenki: Do boju Polsko!,  Bałkanica  (A polska w żyłach płynie krew, kotlety, bigos, taniec, śpiew…) Kocham Cię Polsko (Za Sukiennice, za Katowice,Za łosia, żubra i za łasicę, Za Hel, za Wisłę i za Kasprowy, Za narodowy kotlet schabowy, Za to, że wiosną wciąż mnie zachwycasz, Że jak nie upał no to śnieżyca, Za to że z Tobą czuję się swojsko, Ja tak po prostu kocham Cię…) A na końcu był TORT! 🙂 Odbył się konkurs na napiękniejszy kotylion ( wszystkie wytypowane – 18- zostały nagrodzone), oraz zostało wylosowanych 10 -ciu uczniów, którzy w sposób dojrzały podzielili się swoimi przemyśleniami na temat  „Jestem Polakiem i…

Czym jest dla nas ojczyzna, patriotyzm, bycie Polką lub Polakiem?  Co młodzież naszego gimnazjum myśli na ten temat.

DSCF0957DSCF1036DSCF1029DSCF1019DSCF0996DSCF0977