Błękitny patrol

W dniu 26 czerwca 2013 r. w Szczecinie na wyspie Bielawa odbył się  finał Międzyszkolnej akcji ,,Błękitny patrol”. Projekt ten dedykowany był dla 3.300 uczniów z 33 szkół gimnazjalnych z obszaru województwa zachodniopomorskiego. W zawodach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje ze szkół biorących udział  w/w projekcie. Gimnazjum nr 1  im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach reprezentowali uczniowie z klasy IIA  pod opieką pana Arkadiusza Rutkowskiego: Wiktoria Kaszubowska, Maciej Nazarczuk, Oliwer Oleski. Uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie a także brali udział w szkoleniu poza konkursowym z zakresu stosowania technik ratowniczych takich jak: rzut kołem ratunkowym do tonącego, rzut linką ratowniczą do tonącego, oraz brali udział w rejsie szkoleniowym na łodzi patrolowej jednostki WOPR Szczecin. Pomimo dużej konkurencji i zaciętej rywalizacji nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami. Gratulacje!

Bezpieczeństwo nad wodą, pomoc przedmedyczna

W dniach 17-18 czerwca br. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w  Międzyzdrojach odbyły się zajęcia  edukacyjne o charakterze profilaktycznym,  poprowadzone przez miejscowych ratowników WOPR. Zajęcia miały na celu  przypomnienie i utrwalenie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego  bezpieczeństwa oraz rozwijanie zdolności interpersonalnych i form  komunikacji. Tematyka zajęć obejmowała bezpieczeństwo wodne,  udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwijanie sprawności fizycznej  u gimnazjalistów oraz przedstawienie prawidłowego wyposażenia apteczki  pierwszej pomocy. Ćwiczenia poprowadzili ratownicy w składzie: Mateusz Bobek, Piotr Golian i Natalia Gawina.

List od pana dyrektora Dusko Parezanovica

    Pismo_Poljskoj
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy e-maila od dyrektora Gimnazjum w  Ivanjici, poniżej tłumaczenie:                  
      SZANOWNA DYREKTOR TAMARA
 
TA DROGA CHCIALBYM WYRAZIC WDZIECZNOSC ZA ZORGANIZOWANIE MIEDZYNARODOWEJ WYMIANY UCZNIOW Z PANI GIMNAZJUM W POLSCE.
NASZYCH 15-TU UCZNIOW,4-ECH PROFESOROW,TLUMACZ MASZA OBRENOVIC,DWOCH KIEROWCOW I JA JAKO DYREKTOR SZKOLY,ROZKOSZOWALISMY SIE POBYTEM W PANSTWA SZKOLE I MIESCIE OD 04 DO 11 CZERWCA 2013 R.
OTOCZYLISCIE NAS WYJATKOWYM CIEPLEM,KTORE ODCZULISMY WSZYSCY,ZWLASZCZA NASI UCZNIOWIE,CO SPRAWILO ZE POBYT U PANSTWA BEDZIE NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIECI.
DZIEKUJEMY TYM WSZYSTKIM Z PANSTWA,KTORZY CALY CZAS BYLI DO NASZEJ DYSPOZYCJI,PO TO ABYSMY SIE U PANSTWA CZULI WYJATKOWO I ABY NASZ POBYT W GIMNAZJUM MINAL W JAK NAJLEPSZYM PORZADKU.
WYJATKOWE PODZIEKOWANIA CHCIALBYM ZLOZYC NA RECE PANI – DYREKTORA SZKOLY I NA RECE PRZEDSTAWICIELI WLADZ MIASTA I POWIATU,KTORZY CALY CZAS NAS POPIERALI I GOSCILI.
 SERDECZNE POZDROWIENIA              DYREKTOR GIMNAZJUM W IVANJICI
                                                                        DR. DUSKO  PAREZANOVIC

Wizyta uczniów i nauczycieli z Ivanjici (Serbia)

W dniach 5 -10 czerwca gośćmi międzyzdrojskiego gimnazjum byli uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Ivanjici ( Serbia).

Pobyt naszych gości był szczególnym wydarzeniem w życiu szkoły, przede wszystkim  w związku z podpisaniem, w ostatnim dniu pobytu, umowy o współpracy między szkołami . Program, jaki zapewniliśmy 23 osobowej grupie przybyłej z odległej o 1700km miejscowości, był bardzo urozmaicony. Cała społeczność  naszej szkoły była zaangażowana w otoczenie opieką  gości,  a serbscy uczniowie czuli się znakomicie włączając się  we wszystkie zaplanowane działania. W szkole odbył się festyn sportowy z trzynastoma konkurencjami , w których część notowanych miejsc  zajęli uczniowie i nauczyciele z Ivanjici. Serbscy goście brali udział w zajęciach lekcyjnych z języka polskiego i matematyki, bawili się na szkolnej dyskotece, oglądali występ Freestyle grupy Nie-Fatalni w MDK, byli na basenie, zwiedzili gabinet figur woskowych, planetarium, Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, Pokazowy Rezerwat Żubrów, zwiedzili również Wioskę Wikingów w Wolinie i uczestniczyli w lekcji golfa na Polu Golfowym w Kołczewie, a przede wszystkim zachwycali się pięknymi Międzyzdrojami, cudowną plażą, a nawet kąpali się w chłodnym Bałtyku. Dla piętnastu gimnazjalistów z górzystej Serbii pobyt w naszym mieście był wspaniałym przeżyciem. Radość z nowych przyjaźni, gościnność, otwartość i serdeczność  wszystkich, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę, na długo pozostanie w ich pamięci. Pobyt naszych gości możliwy był dzięki pomocy Rady Rodziców Gimnazjum nr 1, instytucji i osób prywatnych wśród których są  Hotele: Vestina, Bielik, Wolin, Bank Spółdzielczy, Kwiaciarnia Tulipan, Woliński Park Narodowy, Hurtownia Międzyzdroje Krzysztof Solecki, sklep „Pod Filarami” Katarzyna Marjańska,  Pizzeria Desperados Andrzej Dobrowolski, Amber Baltic Golf Club, Planetarium,  Gabinet Figur Woskowych Katarzyna Gołos,  FHU Autokom Marian Buśko, Sklep Warzywno –Owocowy Hanna Ratajczak, Sklep Indyjski  Barbara Mąkiewicz, Marzanna Wójcik, Adrian Drulis,  Teresa Purgal, Maciej Pietrasik, Jerzy Łapiński, Grażyna Kastrau.

Przedstawiamy relację fotograficzną z pobytu gości w Międzyzdrojach:

06.06 (czwartek)       – festyn sportowy w szkole
.                                – spacer po Międzyzdrojach, Gabinet Figur Woskowych, Planetarium
07.06 (piątek)            – zwiedzanie Świnoujścia                         – dyskoteka
08.06 (sobota)           – lekcja golfa na polu golfowym
09.06 (niedziela)       – zwiedzanie wioski Wikingów w Wolinie
.                                 – uroczysta kolacja w hotelu Westina
10.06 (poniedziałek) – pożegnanie gości z Ivanjici (Serbia)

 

III Festiwal Profilaktyczny

W dniach 4.06 – 5.06 w naszej szkole został zorganizowany III Festiwal Profilaktyczny. (więcej informacji)
W ramach festiwalu odbyło się szereg warsztatów.
Przedstawiamy relację fotograficzną z tych warsztatów:
1 dzień festiwalu          2 dzień festiwalu

 Na zdjęciach widać uczniów naszeo gimnazjum, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, nauczycieli oraz gości, którzy prowadzili poniższe warsztaty:

 1. Odpowiedzialność  prawna nieletnich – prowadząca sierżant sztabowy KP Bernadetta Kujda
 2. ALKOPOPY –Pracownia Motywacja i Działanie prowadząca p. Karolina Flacht
 3. ALKOGOGLE – Pracownia Motywacja i Działanie prowadząca p. Karolina Flacht
 4. Trening relaksacyjny – prowadząca psycholog  p. Iza Kiljan
 5. Carving – prowadzący p. Tomasz Otkała, opieka p. Małgorzata Bagrowska
 6. Warsztaty wyrobu pralin – prowadzący p. Tomasz Sawicki, opieka p. Elżbieta Rupniewska
 7. Pokazy barmańskie – drinki bezalkoholowe – prowadzący p. Daniel Koguciuk, opieka p. Dorota Sielewicz
 8. Tkactwo średniowieczne na bardku – Grupa Archeozdroje  – prowadząca p. Ola Miodońska, opieka p. Zofia Mimier
 9. Warsztaty taneczne – prowadząca p. Iwona Sołtysiak, Warsztaty fitness p. Danuta Jakubiak
 10.  Warsztaty fotograficzne ( mini studio portretu) – prowadząca p. Anna Bednarczyk Szczuraszek, p. Arek Rutkowski, p. Jolanta Michalczewska
 11.  Warsztaty manualne – breloczki prowadzące :p. Monika Kielar, p. Beata Jasiewicz, p. Aneta Nogala
 12. Warsztaty kulinarne – prowadzący: p. Sławomir Mazur, p. Alina Poskart, p. Anna Podhorodecka – Nurkowska, p. Urszula Dymitruk
 13. Warsztaty szydełkowania – prowadzące: p. Teresa Pietrasik, p. Beata Kołodziejak, p. Dorota Jaroszewska
 14. Warsztaty muzyczne  ( podstawy  gry na instrumentach)– p. Arkadiusz Rutkowski
 15. Warsztaty językowe ( gościmy grupę uczniów  z zaprzyjaźnionej szkoły w Ückeritz) – prowadzący: p. Małgorzata Bagrowska, p. Aneta Nogala, p. Jacek Wandachowicz