Egzamin gimnazjalny

W dniach 23. – 25. kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne.

1 dzień – odbył się egzamin z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego
2 dzień – odbył się egzamin z biologii, geografii, fizyki, chemii oraz matematyki
3 dzień – odbył się egzamin z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego

Każdego dnia, w przerwach pomiędzy dwiema częściami egzaminu uczniowie spożywali smaczny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Życzymy trzecioklasistom kompletu punktów z egzaminu.

Dzień Czekolady

12. kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Czekolady. Już od rana trwały przygotowania – dziewczęta z klasy Ic przygotowały w świetlicy wystawę ciast wykonanych przez młodzież  na zajęciach artystycznych pod kierunkiem p. Beaty Jasiewicz. Wykonane zostały także słodkie gazetki w świetlicy i bibliotece szkolnej.

W bibliotece odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: p. Dyrektor Tamara Starachowska, p. pedagog Elżbieta Rupniewska, p. Teresa Pietrasik, p. Aneta Nogala, p. Monika Kielar i młodzież gimnazjum. Dziewczęta z kl. Ic Andżelika Grzyb i Kamila Piotrowska zaprezentowały najlepsze fraszki o czekoladzie napisane przez uczniów pod kierunkiem p. Anny Podhorodeckiej – Nurkowskiej.

Komisja wybrała najciekawsze fraszki. Uczniów, którzy napisali te fraszki przedstawiamy tutaj.

    Po spotkaniu uczennice pokroiły czekoladowe ciasta upieczone przez uczniów i nauczycieli. Podsumowaniem naszego święta był kiermasz słodkości przygotowany przez Julię Sołtysiak, Marcelinę Nowak, Wiktorię Kastrau i Ewę Małolepszą z kl. 2c.

Dzień Świętego Patryka

21. marca obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Świętego Patryka. W ramach obchodów uczniowie każdej z klas przygotowali plakat dotyczący poszczególnych zagadnień dotyczących Irlandii. Prace(10 sztuk) zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. W czwartek uczniowie i nauczyciele zagłosowali na najładniejszy plakat. Konkurs wygrały uczennice z klasy 3A:
– Ola Zienko, Ania Ratajczyk i Karolina Malec.
Drugi konkurs na ubranie się w jak największą liczbę zielonych rzeczy wygrała klasa 1B, drugie miejsce zajęła klasa: 3A i 3D. Poza tym w bibliotece czytaliśmy opowiadanie Oscara Wilde’a pt. „Wzór milionera”, a dziewczęta z klasy 3A przygotowały słodki poczęstunek.
Obchody Dnia Świętego Patryka przygotowały panie:
– Aneta Nogala, Monika Kielar i Beata Kowalska.